לפני שנה בדיוק קראתי וסקרתי באתר הפרלמנט את הספר "שריפות קטנות בכל מקום" מאת הסופרת הנפלאה סלסט אינג שיצא בתרגום לעברית בהוצאת אחוזת בית/משכל. הספר הותיר בי רושם חזק וכל כך שמחתי לגלות שבחודש שעבר עלתה סדרה המבוססת על הספר בכיכובן של ריס וויתרספון וקארי וושינגטון (סקנדל).
העלילה מתארת את חייה של משפחת ריצ'רדסון שמתגוררת באזור יוקרתי באוהיו שנקרא שייקר הייטס.
בראש המשפחה עומדים אלנה (וויתרספון) ובעלה ביל (ג'ושוע ג'קסון החמוד שזכור לנו בתור פייסי מ'דוסון קריק' וקול בסדרה 'הרומן') וארבעת ילדיהם: טריפ, מודי, לקסי ואיזי.
הסדרה מתרחשת בשנת 1997 ופותחת בשריפה גדולה שמכלה את בית משפחת ריצ'רדסון והעלילה חוזרת אחורה בזמן למה שקדם לשריפה.
משפחת ריצ'רדסון הם משפחה אמריקאית בורגנית ממוצעת ולתוך חייהם השלווים והמשעממים נכנסות מיה (וושינגטון) ובתה בת ה-15 פרל.
מיה היא אמנית ואם חד הורית שנלחמת כדי לגדל את בתה והשוני בינה לבין אלנה מבחינת חינוך, גידול, מעמדות וכל השאר, לא יכל היה להיות מובהק ובולט יותר.
אלנה היא אישה קפדנית, טרחנית, אמא שדורשת לא מעט מילדיה ומצפה מהם שיהיו לא פחות ממושלמים, בתה הצעירה איזי עושה לה בית ספר ומתמרדת בכל דרך אפשרית כדי לצאת מכבליה הנוקשים של אמה.
בעולמה של אלנה יש חוקים ורק מי שממלא אחר החוקים – מצליח.
לאלנה יש הרבה רבדים, היא ויתרה על הקריירה העתונאית שלה כדי לגדל את ילדיה ויש לזה מחיר, החיים הפכו אותה לאישה נוקשה ולא קלה ואיזי מציבה בפניה מראה על איך להעז ולחיות את החיים במלואם.
אהבתי את דמותו של ביל, בספר בקושי הרגשתי בנוכחות שלו וגם בסדרה הוא היה דמות שולית אבל היתה בו הרבה עוצמה ואיזון, הוא היה אחת הדמויות היותר חביבות ופחות מורכבות בכל הסיפור המסובך הזה (משחק מצוין של ג'ושוע ג'קסון) והדרך שבה הוא הצליח להכיל את אלנה היתה ראויה להערצה.  ריס גילמה באופן מצוין את אלנה והתפקיד הזה התלבש עליה כמו כפפה ליד.
עד כה צפיתי בשישה מתוך שמונת פרקי הסדרה ואין ספק שהסדרה נשארה נאמנה לספר מלבד העובדה שבספר (אם אני זוכרת היטב) מיה ופרל היו ממוצא אסייתי ובסדרה הן אפרו אמריקאיות.
אהבתי את פס הקול ושירי הרקע בסדרה שהזכירו לי את שנות התשעים העליזות.
בפרק השישי יש תפקיד אורח של אלונה טל הישראלית שלנו (לקח לי כמה דקות לזהות אותה) וגם של השחקן ג'ייס וויליאמס החתיך שמגלם את ג'קסון אייברי בסדרה "האנטומיה של גריי".
הסדרה עדיין לא הגיעה לכבלים בישראל והיא משודרת באתר של HULU האמריקאי וניתן לצפות בה דרכם בתשלום (יש חודש ניסיון בחינם).

סקירה שלי על הספר תוכלו למצוא כאן: https://bit.ly/33KnlOc

חגית בן-חור

ברוכים הבאים לבלוג הסקירות שלי