הספר "אפשר לגלות לך סוד?" מאת הסופרת סופי קינסלה, חיכה לי הרבה זמן בסבלנות כדי שאגיע אליו ולאחר שסיימתי לקרוא אותו בהנאה צרופה גיליתי במקרה שיצא לספר גם סרט בגרסה אמריקאית אז מה היו ההבדלים בין הספר לסרט? עלילת הספר מתארת את חייה של אישה צעירה בשם אמה שחולמת להתקדם בעבודתה כעוזרת במחלקת שיווק אבל כשהיא פוגשת בטיסה מגלזגו ללונדון גבר זר ובטעות מספרת לו את כל הסודות הכי אינטימיים שלה, היא לא מתארת לעצמה בחלומות הכי גרועים שלה כיצד הסודות האלה עלולים להתגלגל הלאה.
עלילת הספר מתרחשת בלונדון ואילו בסרט הכל מתרחש בניו יורק.
כשקראתי את הספר דמיינתי את הדמויות אחרת לגמרי, קונור (החבר של אמה) היה אמור להיות שבדי בלונדיני עם עיניים כחולות שדומה לבובת קן (הבן זוג של ברבי) ובסרט הוא אפילו לא היה קרוב לזה (אכזבה גדולה).
השחקנית שגילמה את אמה (אלכסנדרה דדריו) ניסתה להיות מצחיקה אבל המשחק שלה לא היה משכנע בכלל וגם השחקן שגילם את ג'ק הרפר היה צנוני למדי ואפילו לא היה דומה לדמות של ג'ק הכריזמתי והחתיך שדמיינתי בראשי. בספר אמה היתה מגושמת ומלאה שנלחמה במשקל שלה ואילו אמה הקולנועית היתה יפיפיה ורזה.
בספר החברה הכי טובה של אמה היא חברה לעבודה בשם קייטי שגברים תמיד מנצלים אותה ובסרט זה בחור כהה עור בשם קייסי.
בסרט היה חסר לי הקסם של לונדון, ההומור הבריטי, והרבה קטעים חשובים ומשעשעים בספר שלא צוינו בסרט כמו למשל המשפחה של אמה שלא הוזכרה אפילו פעם אחת בסרט והם היו חלק חשוב ומהותי בעיצוב הדמות שלה, גם הסוף של הסרט היה שונה מהספר, בסך הכל היו כמה קטעים שהיו נאמנים לספר וכמה ששונו אבל אין ספק שהספר היה הרבה הרבה יותר מוצלח ומצחיק מהסרט.

סקירה שלי על הספר תוכלו למצוא כאן: https://bit.ly/3lrlcNs

טריילר לסרט:

חגית בן-חור

ברוכים הבאים לבלוג הסקירות שלי