ב 25 לדצמבר 2020 עלתה לנטפליקס מיני סדרה בשם 'ברידג'רטון' מבית היוצר של שונדה ריימס.
אני עוקבת אחרי הסדרות של שונדה כבר הרבה שנים, כמובן לא פספסתי את 'האנטומיה של גריי', 'המדריך לרוצח', 'סקנדל', 'תופסת' ו'מרפאה פרטית', את כולן אהבתי וכולן ריתקו אותי למסך במשך שנים.
הסדרה 'ברידג'רטון' מבוססת על סדרת ספריה של הסופרת ג'וליה קווין והספר הראשון בסדרה אף תורגם לאחרונה לעברית ע"י הוצאת אהבות ונקרא "הדוכס ואני".
הספר מתאר את חייו של סיימון ארתור הנרי פיצרנולף, דוכס קלייבדון שהיה יתום מאם, ואביו התנכר לו ולכן גדל עם אומנת שטיפלה בו במסירות ובבגרותו ברח כמה שיותר רחוק מאביו, תואר האצולה וכל מה שהגדיר אותו.
ערב אחד סיימון פוגש באחד הנשפים בלונדון את דפני ברידג'רטון, דפני היא אחותו של חברו הטוב אנתוני והשניים מחליטים להתאחד למטרה מסוימת אבל מצליחים מעבר לאינטרס המשותף גם לפתח רגשות אחד כלפי השני.
דפני היא אחת מתוך שמונה אחים ואחיות וסדרת הספרים מבוססת על האחים של המשפחה.
הסדרה מתמקדת בעיקר בדפני, בני משפחתה וגם בשאר האנשים שמרכיבים את עלילת הסיפור.
שונדה ריימס מכניסה אותנו לאולמי הנשפים, הדרמות, השידוכים, התככים, האמהות הנדחפות וכל מה שקשור לחברה הגבוהה של לונדון בשנת 1813.
אין ספק ששונדה ריימס האמריקאית יצאה כאן מאזור הנוחות שלה אבל הצליחה להציג את החברה הגבוהה של לונדון בצורה מושלמת ואותנטית וכמובן שסיימון שלה מגולם ע"י גבר כהה עור (לא שאני מתלוננת חלילה).
אהבתי את משחקה של השחקנית פיבי דיינובר שגילמה בצורה מושלמת את דפני, גם אהבתי את מוזיקת הרקע מהשיר girls like you של מארון 5 (לקח לי כמה דקות לנחש מאיפה המנגינה הזאת מוכרת לי) ובסך הכל נהנתי מהסדרה אבל הספר היה בעיני הרבה יותר מוצלח.

לינק לסקירה שלי על הספר: https://bit.ly/3prNfhZ

טריילר לסדרה:

חגית בן-חור

ברוכים הבאים לבלוג הסקירות שלי