בימים האחרונים מצאתי את עצמי מרותקת למסך הקטן של הטלוויזיה עם הסדרה "מלכת היופי של ירושלים" שעלתה בחודש יוני לערוץ yes.
הסדרה מבוססת על ספרה המפורסם ורב המכר של הסופרת שרית ישי לוי שיצא בשנת 2013 בהוצאת מודן.
את הספר מאד אהבתי, קראתי אותו פעמיים ונהניתי ממנו בפעם השנייה אפילו יותר מהפעם הראשונה.
הספר מתאר את חייהם של בני משפחת ארמוזה ועובר דרך ארבעה דורות. הוא מתחיל מאב המשפחה רפאל ארמוזה שהיה סוחר גדול, עובר לבנו גבריאל שירש את העסק המצליח שלו, חנות דליקטזים שישבה בירושלים, משם הוא ממשיך את השושלת לבנותיו של גבריאל ובמיוחד לבתו הבכורה לונה שנקראה בפי כל: "מלכת היופי של ירושלים" ומסתיים עם בתה של לונה, גבריאלה.
בספר, העלילה וכל סיפור משפחת ארמוזה לדורותיה עובר דרך קולה של גבריאלה ומתאר את היחסים המורכבים שלה עם אמה לונה ואילו הסדרה נעה בין שנות העשרים לבין שנות השלושים בירושלים כשהיא מתמקדת בקשיים שעוברת כל דמות במשפחה בצל החיים בארץ כשהבריטים שולטים על המדינה ובמיוחד מתמקדת בדמותה של רוזה, אשתו של גבריאל שכל חייה הרגישה לא מספיק אהובה ולא רצויה.
הסדרה נשארה נאמנה לספר אבל היה חסר לי סיפור הרקע שהתחיל את כל השושלת של נשים לא מסופקות ולא אהובות בתוך משפחת ארמוזה.
רוזה היתה ונשארה (גם בסדרה וגם בספר) אחת הדמויות האהובות עלי ביותר. היא היתה אישה נאמנה וטובת לב שכל חייה רצתה לספק את הסובבים אותה ולסעוד אותם.
נהניתי גם בספר וגם בסדרה מהמילים בלאדינו שהזכירו לי את השורשים הספרדיים שלי. נהניתי מאזכור המאכלים, הלבוש של אותה תקופה וכמובן מהמשחק המצוין של כל שחקני הסדרה: הילה סעדה שמגלמת את רוזה ומיכאל אלוני שמגלם את גבריאל, עירית קפלן שמגלמת את מרקדה השתלטנית והחזקה, סוול אריאל אור שמגלמת את לונה היפה, מלי לוי גרשון, דב נבון הנפלא, יובל שרף והדובדבן שבקצפת: איציק כהן שלא מפסיק להצחיק אותי בכל פעם מחדש.
שאפו ענק ענק לכל השחקנים על הדיבור הרהוט בלאדינו וגם מידי פעם בערבית, ניכר שכולם שם עבדו קשה על הטקסטים שלהם.
לכל מי שאהב את הספר, אני ממליצה בחום לא לפספס את הסדרה המופלאה הזאת!!! התמכרות נעימה.

לינק לסקירה שלי על הספר: https://bit.ly/2T3SgTm

טריילר לסדרה:

חגית בן-חור

ברוכים הבאים לבלוג הסקירות שלי