ב – 18 לאוגוסט 2021 גיליתי שעלתה ל – HULU סדרת טלוויזיה דרמטית שמבוססת על ספר של הסופרת האוסטרלית ליאן מוריארטי (אחת הסופרות האהובות עלי) בכיכובן של ניקול קידמן, מליסה מקארתי והשחקנית האוסטרלית אשר קאדי (אהבה מלידה) והייתי מאד סקרנית לגביה.
לאחר שצפיתי בטריילר של הסדרה היא נראתה לי הזויה למדי והחלטתי לוותר על הצפייה אבל כאשר חמישה חודשים לאחר מכן הספר של ליאן תורגם לעברית, הייתי מאד סקרנית לקרוא אותו ואכן התחלתי אותו והרגשתי חיבור לעלילה כבר מהדף הראשון ולאחר שסיימתי אותו (בהנאה גדולה על אף שאפשר היה קצת לקצר אותו) כבר ממש הייתי סקרנתי לגלות לאין דיוויד אי. קלי, המפיק שלה, לקח אותה ועד כמה היא שונה מהספר.
במרכז העלילה עומדת פרנסיס ולטי, סופרת רבי מכר של ספרי הרומן הרומנטי שימי התהילה כבר מזמן מאחוריה ואחרי שהיא נחלה מספר אכזבות רומנטיות בחייה הפרטיים היא מחליטה להגיע בהמלצת חברה טובה למקום מבודד שנקרא 'בית הרוגע', שם היא מקווה לעשות קצת מדיטציות, לרדת במשקל ולתת מנוחה לנפשה למשך עשרה ימים בתקווה שהיא תצא מהמקום אישה אחרת, כמובטח בפרסום של המקום.
ב'בית הרוגע' היא פוגשת עוד שמונה אנשים זרים שהגיעו אף הם למקום, כל אחד מהסיבות האישיות שלו והיא גם זוכה להכיר את מאשה, האישה שמנהלת את המקום ביד חזקה וגם עוברת חוויות לא פשוטות.
כשקראתי את הספר דמיינתי שפרנסיס ניראת כמו הסופרת קריסטן אשלי, היא היתה משעשת, רגישה, אישה מיוחדת שיודעת להקשיב למצוקתם של אחרים.
בסדרה מגלמת אותה מליסה מקארתי, שחקנית שאני מאוהבת בה עוד מהסדרה 'בנות גילמור' ובמיוחד לאחר שצפיתי בה בסרט 'מסיבת רווקות'.
הקטעים שלה בסדרה יחד עם השחקן בובי קנאבלי שמגלם את טוני הצליחו להציל את הסדרה ולהקליל את האווירה הכבדה שאפפה את הדמויות.
אני חושבת שכשליאן כתבה את הדמות של מאשה היא חשבה על השחקנית ניקול קידמן כי הדמיון בין הדמות לשחקנית היה מדהים וניקול אכן הצליחה לגלם באופן מושלם את מאשה, מלכת הקרח הסובייטית.
זאת לא פעם ראשונה שניקול משתפת פעולה עם ליאן מוריארטי, לאחר שגילמה את דמותה של סלסט בסדרת הטלוויזיה "שקרים קטנים גדולים" שמבוססת על ספרה של ליאן.
בפרק האחרון בסדרה גם ניתן להבחין לכמה שניות בספר "תשעה זרים מושלמים" שמבצבץ מהדאשבורד של רכבה של מאשה (כנראה כמחווה של ניקול לחברתה ליאן ששמה גם מופיע בתודות בסוף הספר).
עלילת הספר מתרחשת באוסטרליה ואילו בסדרה הכל מתרחש בקליפורניה. בבסיס שלה הסדרה היתה נאמנה לספר אבל היו הרבה פרטים ששונו לגבי המקצוע של הדמויות ועוד מספר פרטים שקשורים לחייהם האישיים וגם הסוף של הסדרה לא תאם לסוף של הספר.
בנימה אישית, אהבתי את הספר יותר אבל אין ספק שמליסה בסדרה ופרנסיס בספר הצליחו לגרום לי להרבה הנאה לכל אורך הצפייה והקריאה.

טריילר לסדרה:

חגית בן-חור

ברוכים הבאים לבלוג הסקירות שלי

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. תמי צדוק

    את כותבת מקסים.לא מפספסת אותך.

התגובות נעולות.