אחות השמש – לוסינדה ריילי

אחות השמש
הוצאה:
Published: 2022

יש נשים שפוחדות מאש, יש נשים שפשוט הופכות לאש.

הספר "אחות השמש" זהו הספר השישי בסדרת "שבע האחיות" והפעם העלילה מתמקדת באחות הצעירה והשישית, אלקטרה.

אלקטרה ד'אפלייה היא דוגמנית מצליחה שמתגוררת בדירת פנטהאוז יוקרתית שמשקיפה על הסנטרל פארק בניו יורק. במגדל השן שלה היא אמנם נמצאת על גג העולם אבל החיים למעלה הם מאד בודדים.
כלפי חוץ חייה נוצצים וזוהרים אבל מבפנים אלקטרה חשה ריקנות תהומית. היא מרבה לשתות וודקה, להסניף קוקאין ולצאת למסיבות שמסתיימות עם גברים זרים במיטתה.
אלקטרה מטיילת בעולם במסגרת עבודתה כדוגמנית והיא כבר לא יודעת איפה נמצא הבית שלה כי בכל שבוע היא מתעוררת במדינה אחרת וזה מותיר אותה עם נשמה מרוקנת.
כשאלקטרה נמצאת בצילומים בפריז היא פוגשת במקרה את כריסטיאן, חבר ילדות שגדל איתה באטלנטיס, הטירה בז'נבה שבה היא גדלה.
כריסטיאן מצליח לשכנע את אלקטרה לחזור אתו הביתה לחופשה קצרה של כמה שעות, שם היא תוכל לפגוש את מא, האישה שגידלה אותה ואת אחותה אלי עם בנה התינוק הטרי, בר.
אלקטרה לא היתה באטלנטיס מאז שעזבה את הבית בגיל 16 ועברה להתגורר בפריז והחזרה למקום שממנו ברחה לפני 16 שנה מטלטלת את נפשה.
כשאלקטרה היתה נערה היא סולקה בתוך שלוש שנים משלושה בתי ספר ובגיל 16 היא פרנסה את עצמה כשעבדה כמלצרית בפריז אבל אז סוכנת דוגמניות גילתה אותה ומאז הכל היסטוריה.
אלקטרה לא קראה עד היום את המכתב שהשאיר לה פא לפני מותו שבו הוא נותן לה רמזים לגבי משפחתה הביולוגית וכשהיא חוזרת לדירתה בניו יורק היא מחפשת אחריו אבל המכתב נעלם כאילו בלעה אותו האדמה.
לאחר שהיא חוזרת מנסיעת עבודה בריו (שם היא נפגשת סוף סוף עם אחותה מאיה) היא מקבלת לדירתה חפצים שנשארו בביתו של בן זוגה לשעבר מיץ' ושם גם נמצא המכתב הנעלם מפא.
בפנים מחכה לה מכתב מסבתה הביולוגית, אישה בשם סטלה ג'קסון שמתגוררת בברוקלין. אלקטרה מתרגשת לפגוש את סבתה שמתגלה כאישה אצילית ואלגנטית שמספרת לה על ההיסטוריה המשפחתית שלה.

העלילה נעה אחורה בזמן לניו יורק של שנת 1938 ומתארת את חייה של ססילי הנטלי-מורגן.
ססילי היא נערת החברה הגבוהה שמתגוררת עם הוריה בשדרה החמישית בניו יורק. זה לא מכבר הארוס שלה ג'ק נפרד ממנה ועכשיו הוא עומד להינשא למישהי אחרת וססילי הפגועה לא מוצאת את עצמה ואת מקומה בתוך העולם הריקני של נשפים ומסיבות שאליהם אמה מנסה לדחוף אותה.
ססילי היא בעלת תואר והשכלה גבוהה, היא טובה בכלכלה והיתה רוצה לעסוק במשהו שיביא תועלת אך אביה מוריד לה את הרוח מהמפרשים בטענה שהייעוד שלה הוא להיות אשת איש ולא לצאת החוצה ולעבוד. ססילי מפחדת שהיא תמות משעמום בניו יורק והיא גם בטוחה שהיא לא תוכל לשאת את הרכילויות סביב נישואיו הקרובים של ג'ק אבל אז היא מקבלת הצעה מפתה מהסנדקית שלה קיקי לנסוע איתה לקניה שבאפריקה. ססילי עוברת חוויות לא צפויות באפריקה ומפגש לא צפוי עם נסיכה אפריקאית חותם את גורלה אבל איך כל זה מתקשר לאלקטרה?

סיפור העלילה נע בין חייה של אלקטרה בהווה של שנת 2008 בניו יורק לבין חייה של ססילי בעבר של שנת 1938 בקניה.
לקח לי זמן להתחבר לדמותה של אלקטרה. אלקטרה היא טיפוס בעייתי, היא נוטה להתקפי זעם והרס עצמי. היא חכמה מאד אבל לא מנצלת את הפוטנציאל הגלום בתוכה ומעדיפה להתמכר לחומרים מסוכנים.
אלקטרה מרגישה תלושה, היא לא מוצאת את הקרקע שתייצב אותה, היא מרגישה שיש לה הכל וכאילו אין לה כלום. מה שכן, דמותה עוברת הרבה שינויים במהלך העלילה והיא לומדת להסתכל על אחרים ופחות להיות מרוכזת בעצמה.
אהבתי מאד את דמותה של ססילי שהיתה אישה אמיצה, לוחמת צדק ואישה טובת לב ומרגשת שנלחמה כל חייה בדעות קדומות. אלקטרה וססילי מפחדות לתת אמון בגברים אבל כל אחת מהן עוברת שיעור משלה על תקווה, אמון, אהבה וחברות אמת.
נהניתי כשהאחיות האחרות בסדרה הגיחו בהבלחות קצרות לעלילה, זה היה כמו סגירת מעגל לגלות מה עלה בגורל כל אחת מהן.
לוסינדה ריילי נוגעת הפעם בנושאים כמו: שוויון זכויות, גזענות כלפי אפרו-אמריקאים, התמודדות עם התמכרויות, דתות ותרבויות שונות והיא מפליגה עם העלילה בין ניו יורק לקניה שבאפריקה.
הספר הותיר שאלות פתוחות ותעלומות מסקרנות ואני מחכה כבר לקרוא את הספר הבא בסדרה.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review