אידי ריכטר אינה לבד – רבקה הנדלר

אידי ריכטר אינה לבד
סופר/ת:
סוגה:
הוצאה:
Published: 2021

את מקרינה פיסות ממך אל העולם, וכולם אוספים אותן כמו צדפות. את שייכת לכולם.

אידי ריכטר נשואה מזה עשר שנים לבעלה אורן אותו הכירה בשיעורי צרפתית בשנה הראשונה ללימודיה בקולג'.
כבר בתחילת הקשר אורן אמר לאידי שהם נועדו להיות ביחד אבל הוא גם לא היה בטוח שהיא באמת אוהבת אותו כי אידי לא היתה חזקה בהבעת רגשות.
היחסים ביניהם עברו מספר טלטלות רגשיות ובמהלך הקשר אורן החליט שילדים רק יסבכו להם את החיים ומוטב לשניהם לחיות בלעדיהם וכך אורן ואידי נותרו כל השנים זוג ללא ילדים.
כשאביה של אידי חלה באלצהיימר, היא ואורן עזבו את בוסטון ועברו להתגורר בסן פרנסיסקו, קרוב להוריה כדי לעזור לאמה ואחותה אביגיל בטיפול באב החולה.
ההתמודדות מול בן משפחה שלא מזהה אותך וגם את כבר לא מזהה אותו היתה קשה עבור אידי ואז יום אחד אביה מת והוא הותיר אחריו לבבות שבורים.
כשאורן מספר לאידי שקיבל הצעת עבודה מפתה בפרת' שבאוסטרליה היא לא מהססת לרגע ומציעה שכדאי להם לעבור לשם ולפתוח בהתחלה חדשה לשניהם.
בפרת' אידי מתחילה להתאים את עצמה למנטליות האוסטרלית והיא אף עושה שיעור ריענון בנהיגה עם מורה ברברן וחטטן, מתחברת עם שכנתה פיונה, פוגשת בדרכה אנשים שונים ומשונים ומצטרפת לקבוצת תמיכה של חולי אלצהיימר אבל סוד אפל מהעבר שלה ממשיך להעיב על חייה ולא מרפה ממנה לרגע.

הפרקים נעים דרך חייה של אידי בהווה ובעבר.
אידי אפופה זיכרונות ילדות שבכולם מככב אבא שלה, ניכר שהיא מאד קשורה אליו וגם כשהוא כבר לא בין החיים דמותו ממשיכה לרדוף אותה בחלומותיה וגם במהלך שעות הערות שלה.
אידי חושבת שאם היא תיסע לקצה השני של העולם היא תוכל לברוח מעצמה או מהמחשבות שטורדות את מנוחתה אבל בן אדם לא יכול לברוח מעצמו.
היא לא מצליחה לשתף את אורן בסוד האפל שלה והיא נסגרת יותר ויותר בתוך עצמה ונאכלת מבפנים. הסוד שעומד ביניהם גורם לקרע עמוק בזוגיות שלהם ואידי מתחילה לאבד שליטה על חייה.
אידי היא דמות מאד מיוחדת, היא לא רגשנית אבל מאד רגישה לסביבתה, היא ניחנה בהומור שחור ולמרות שהיא לא מביעה רגשות או מדברת עליהם, אכפת לה מהאנשים שקרובים אליה.
'אידי ריכטר אינה לבד' זהו סיפור אנושי נוגע ללב שמדבר על החיים ועל המוות, התמודדות עם החיים אחרי המוות, זיכרונות שאנחנו נוצרים בלבנו והם אלה שמחזיקים את אהובנו חיים בתוך לבנו ובעיקר נוגע בבדידות כי על אף שאנחנו תמיד מוקפים באנשים בסופו של דבר אנחנו לבד עם עצמנו, המחשבות והרגשות שלנו.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review