אלכס – פייר למטר

אלכס
סופר/ת:
סוגה:
הוצאה:
Published: 2015

את הספר "אלכס" התחלתי לקרוא לאחר שהוא שכב אצלי הרבה זמן ברשימת הספרים הדיגיטליים ואז חברתי נועה אתגרה אותי שנקרא אותו ביחד.
אני מאד אוהבת ספרים צרפתיים וכבר מהדף הראשון נשאבתי לעלילה, לדמויות ולכתיבה.
הספר הוא טרילוגיה בסדרת ורהובן שמתארת את עלילות הבלש קאמי ורהובן. הספר הראשון נקרא "אירן" אך לצערי הוא לא תורגם לעברית ו"אלכס" זהו הספר השני בטרילוגיה.

אישה אלמונית בשם אלכס נחטפת ברחובות פריז, על החקירה מוצב הבלש קאמי, בחור נמוך וקשוח שרק לפני 4 שנים איבד את אשתו לאחר שנחטפה ונרצחה בעודה בהריון מתקדם.
איב בדרך כלל לא נוהג לטפל במקרי חטיפות בעקבות חטיפת אשתו אך הפעם המפקח שלו היה נחוש לתת לו את התיק הזה ואיב חופר ביסודיות ומנסה לדלות כל פרט קטן שיכול לעזור לו לפתור את התעלומה.
הנחטפת נראתה כשהיא נלקחת באלימות על ידי גבר זר ונזרקת לתוך רכב מסחרי, היא לא זוהתה ויתכן שלא גרה באזור שבו נחטפה, איש לא מסוגל לתאר את המראה שלה וקאמי מגיע למבוי סתום בחקירה.
מבחינתו זה כמו למצוא מחט בערמה של שחט, מי היא אותה אישה? למה נחטפה ומה המניע לחטיפה? הרבה שאלות שאין להן מענה.

קאמי מכיר את המנגינה העצובה והאיטית הזאת, מנגינת הרמזים שיש לחבר יחד, מלחמת התשה שנמתחת עוד ועוד ומורטת את העצבים.

ובינתיים, בזמן שקאמי מנסה לאתר את הנחטפת והחוטף שלה, נמצאת אלכס במחסן נטוש ועוברת השפלות ועינויים קשים מנשוא מצד החוטף שלה ורק מחכה בחוסר אונים למותה הקרב ובא.
קאמי מפעיל את חושיו החדים ועושה הכל כדי למצוא את הנחטפת האלמונית, לבסוף נמצא החוטף אך לא ניתן להוציא ממנו מידע על מקום הימצאה של אלכס והזמן דוחק.
הגורל מוביל את השוטרים למקום בו אלכס מוסתרת אך עד שהם מגיעים למקום, אלכס כבר לא נמצאת שם ועקבותיה נעלמו באפילה.
קאמי חייב למצוא את הבחורה המסתורית הזאת שמעוררת בו פלצות ולא ברור האם היא סתם קורבן תמים שנחטף באקראי או שהיא פאם פטאל עם אג'נדה נסתרת, בכל מקרה המרדף אחריה מתחיל.

מיהי אלכס ומדוע נחטפה, האם היא ניצודה או ציידת והאם יצליח קאמי למצוא אותה ולגלות מה מסתתר מאחורי הבחורה האלמונית הזאת?

וואו, איזה ספר מצמרר, תיאורי העינויים שעברה אלכס היו מזעזעים בעיני אבל יחד עם זאת אי אפשר היה להניח את הספר מהיד. זה היה כמו לצפות מהצד בתאונה ועדיין להיות נטוע במקומך בלי יכולת להסיר ממנה את העיניים.
הספר הזכיר לי מאד את סדרת הטלוויזיה "הגשר", היה בעלילה משהו אפל וקשה כמו בפרקי הסדרה.
העלילה מתוארת מנקודת מבטו של קאמי ומנוקדת מבטה של אלכס ועם כל פרק נחשף עוד חלק בפאזל.  אהבתי את דמותו של קאמי ואת הדרך שלו לפתור את התעלומה עם הרבה שכל ישר ואינטליגנציה רגשית גבוהה – אם בא לכם ספר מתח שימרוט לכם את כל העצבים, אל תפספסו את הספר הזה!

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. אבלין

    קראתי ונהניתי,מאוד סקרנית לגבי הטרילוגיה.הראשון :אירן לא תורגם,כאמור השני אלכס שתורגם.שואלת מהו הספר השלישי בטרילוגיה?אודה ואשמח לתשובה

    1. חגית בן-חור

      מסתבר שלספר השלישי קוראים: Rosy&John ויש גם ספר רביעי בשם: Camille