אנשים שאנחנו פוגשים בחופשה – אמילי הנרי

אנשים שאנחנו פוגשים בחופשה
סופר/ת:
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

תכלית בחיים חשובה יותר מאשר שביעות רצון.

לפופי רייט יש את המשרה הכי חלומית בעולם. היא כתבת תיירות במגזין היוקרתי "פנאי ונופש" והפוסטים שלה עוסקים בנסיעות דלות תקציב ואיך להפיק את המרב בסכומים קטנים.
פופי טסה פעם בשנה למקום מעורר השראה שהיא בחרה כדי לכתוב עליו וכל זאת על חשבון המגזין שהיא עובדת בו, יש לה דירה חמודה בניו יורק ובעצם לא חסר לה כלום אז למה היא מרגישה שהיא לא מאושרת? לאחרונה לפופי אין יותר השראה, שום יעד כבר לא מלהיב אותה, הטיסות, היעדים והפינוקים הפסיקו לרגש אותה והיא מרגישה שמשהו חסר לה בתמונה המושלמת שיצרה לעצמה. פופי כבר לא שבעת רצון מהחיים המדהימים שהיא מציגה לעולם כלפי חוץ. היא מנסה לחזור אחורה בזמן לרגע שבו היתה באמת מאושרת וזה מחזיר אותה שנתיים אחורה לחופשה שלה בקרואטיה עם החבר הכי טוב שלה, אלכס. פופי הכירה את אלכס נילסן לפני 12 שנה באוניברסיטת שיקגו, הוא אז למד הוראה ופופי חיפשה את עצמה. הם הופתעו לגלות ששניהם גדלו בעיירה ווסט לינפילד שבאוהיו והקשר שהתחיל קצת מקרטע הפך ברבות הימים לחברות אמיצה וחזקה. כבר בהתחלה פופי ואלכס ידעו שהם הולכים להיות החברים הכי טובים ורומנטיקה לא היתה חלק מעסקת החבילה הזאת.
לפני עשר שנים אלכס ופופי יצאו יחד לחופשה משותפת ומאז זה הפך למסורת שבה בכל קיץ הם נהגו להיפגש כדי לצאת יחד לחופשות. אלכס עבד כמורה לספרות בתיכון באוהיו והמפגשים השנתיים האלו הפיחו תקווה ושמחה בלב שניהם. לפופי היה הכי חשוב להיות במקום יפה עם בן אדם שאוהבים וככה היא הרגישה כשהיא יצאה לחופשות עם אלכס, החופשות האלה היו טעם החיים מבחינתה וסיפקו לה אוויר לנשימה אבל לפני שנתיים קרה משהו ששבר את הקשר ומאז אלכס הלך ונעלם וחמק לה מבין האצבעות.
פופי לא היתה מוכנה לוותר על הקשר עם אלכס והיא רצתה לעשות הכל כדי להציל את החברות הזאת ולצאת עם אלכס לחופשה אחרונה שבה היא תנסה לגרום לאלכס לתת לה הזדמנות נוספת אבל האם היא תצליח?

הפרקים נעים בין ההווה בחייה של פופי שנוגעים לקיץ בו היא ואלכס עומדים לצאת לחופשה האחרונה שלהם לבין חופשות העבר שלה עם אלכס והנקודה בה כל הקשר הזה התחיל.
דמותו של אלכס נגעה לי ללב ולמרות שהוא נראה אדיש וקר כלפי חוץ, הוא היה בעצם בן אדם מאד רגיש ועדין יחסית לגבר וכבר מילדות הוא גילם את המבוגר האחראי שדואג לכולם סביבו.
פופי ואלכס הם שני הפכים גמורים. פופי היא אישה קטנה, רעשנית וססגונית ואלכס הוא גבר גבוה, מופנם, מכור לאימון יומי, אוכל בריא, מלא בשליטה עצמית ועודף איפוק, קפדן ומאורגן, מתעב טיסות, שינויים והיה מעדיף לבלות את זמנו היקר בבית בחברת החתולה החולנית שלו. אלכס הוא איש של בית ואילו לפופי יש נטייה לברוח מדברים, היא לא מסיימת מה שהתחילה ותמיד משאירה דברים פתוחים שאחר כך חוזרים אליה כמו בומרנג, יש לה יצר נדודים ונפש הרפתקנית אבל למרות כל השוני ביניהם, יש משהו חזק ועוצמתי בחברות ביניהם.
לאורך כל הקשר ביניהם יש תחושה שיש פיל בחדר שהם לא מזכירים אותו, הם מברברים בלי סוף על כל נושא בעולם אבל לא מדברים באמת על הרגש שלהם אחד כלפי השני.
במהלך הקריאה הרגשתי טלטלה רגשית כלפי הספר הזה. מאד אהבתי את ספרה הקודם של הסופרת – "רומן קיץ" אבל בספר זה  היו רגעים שנהניתי מהקריאה והיו כאלה שפחות ואני מודה שאהבתי את סיפור ההווה יותר מאשר את סיפורי העבר שהכתיבה בחלק הזה נראתה לי לעיתים טרחנית ועמוסה בפרטים מיותרים וגם הייתי סקרנית יותר לדעת לאין הקשר בין אלכס לפופי יוביל מאשר לדוש בעבר שלהם.
אלכס ופופי הם כמו הארי וסאלי בסרט המפורסם: "כשהארי פגש את סאלי", הם החברים הכי טובים לטוב ולרע אבל כמו כשהארי אומר בסרט: גבר ואישה לא יכולים להיות ידידים כי כשיש משיכה אז תמיד יש צד אחד שירצה יותר! האם זה נכון גם לגבי אלכס ופופי? תצטרכו לקרוא את הספר כדי לדעת.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review