אש הכוכבים – אניטה שרב

אש הכוכבים
סופר/ת:
Published: 2022

השנה היא שנת 1947 וכל העולם עדיין מנסה ללקק את הפצעים ולהתאושש ממלחמת העולם השנייה שהותירה את האנשים עייפים ומטולטלים רגשית.
גרייס הולנד היא אישה צעירה בת 23 ואמם של התינוק טום וקלייר הפעוטה. גרייס מתגוררת עם בעלה ג'ין בעיירה האנטס ביץ' שבמיין.
ג'ין עובד כל השבוע כמודד קרקעות בפרויקט הכביש המהיר של מיין והוא בקושי נמצא בבית אבל כשהוא מגיע הביתה הוא משתדל להיות קשוב כלפי הילדים. על פניו גרייס מרגישה שהיא בת מזל כי יש לה שני ילדים יפיפיים, בעל שעובד קשה אבל תמיד עוזר לה בעבודות הבית ובית שנמצא קרוב לים אבל משהו שם חסר לה בתמונה המושלמת הזאת.
סמוך לביתה מתגוררת חברתה הטובה ושכנתה רוזי שנשואה לטים שגם הוא מודד קרקעות והיא אמא לאיאן הפעוט ואדי התינוק. גרייס היא התגלמות הסדר והניקיון לעומת רוזי שביתה תמיד הפוך ומבולגן אבל לרוזי זה לא מפריע כי היא יודעת ליהנות מהחיים והיא תמיד מאושרת בכל מצב.
גרייס לא מרוצה מחיי המין שלה עם ג'ין. חסרה לה תשוקה, רגש, אינטימיות ורומנטיקה והיא מוצאת את עצמה כל הזמן משווה את חייה לחיים של רוזי שאין ספק שהיא ובעלה חווים חיי מין מלאים וסוערים.
גרייס לא יכולה לשתף את אמה האלמנה בחיי הזוגיות שלה כי היא מרגישה שאין לה כח ורצון להכיל את זה ולגרייס אין לה את מי לשתף ברגשות הכואבים שלה.
לאחר שאמו של ג'ין הולכת לעולמה במפתיע בעקבות מחלה, ג'ין נסגר עוד יותר בתוך עצמו ומתכנס בתוך שתיקתו וקלייר מרגישה שהוא מתרחק ממנה ולא משתף אותה במה שעובר עליו.
לאט אבל בטוח ג'ין שואב את שמחת החיים של גרייס ובנוכחותו היא קמלה ולא מצליחה לפרוח. במהלך התקופה הקשה הזאת גרייס מגלה שהיא בהריון עם ילד שלישי בתוך שנתיים והיא לא מאושרת ולא מעוניינת להמשיך בהריון הזה אבל איזה ברירות כבר יש לה? בחודש אוקטובר בצורת קשה מכה בהאנטס ביץ' וכל דבר קטן עלול להצית שריפה גדולה. כשלהבות האש מגיעות לרחוב של גרייס, היא אורזת מהר מספר דברים ובורחת עם ילדיה לים ושם היא פוגשת את רוזי והשתיים מנסות להציל את עצמן ואת ילדיהן. היום הגורלי הזה עומד לשנות את חייהן לנצח לאחר שנותרה מאחוריהן רק אדמה חרוכה.

הפרקים נעים דרך חייה של גרייס, בין מצבי השגרה, העצב והסערות שמקיפות אותה.
חייה של גרייס נעים בין אומללות לרגעי אושר קטנים. זה פשוט לא יאמן כמה תלאות האישה המסכנה הזאת עברה ולמרות זאת היא המשיכה לתפקד למען ילדיה.
אהבתי מאד את דמותה והיא נכנסה לי עמוק ללב. היא היתה מיוחדת, צנועה, אמיצה, חזקה, יעילה, חרוצה, רגישה, אמא טובה, אישה טובה לבעלה וחברה טובה. אהבתי מאד את הקשר המיוחד והאמיץ בין גרייס לרוזי. סיפור חייה של גרייס ושל אנשי העיירה היה עוצמתי ונתן פרופורציה על החיים ועל מה שחשוב באמת. הסופרת אניטה שרב מתארת בספר הזה תקופה קשה על אנשים שמנסים לשרוד בכל מחיר ולהתקיים תחת תנאי מזג אוויר קשים ושפל כלכלי. אנשים שאיבדו את ביתם, את הקרובים להם ונאלצו להתחיל הכל מחדש כשהם חסרי כל.
נהניתי כל כך מהספר הזה, היה לי חיבור אליו כבר מהדף הראשון והתענגתי על כל מילה. קראתי אותו לאט כדי שלא יגמר לי כל כך מהר. הוא כתוב בהמון רגישות וקל מאד להזדהות עם הדמויות ולהרגיש אמפתיה כלפי הדרמות שהן עוברות במהלך העלילה. "אש הכוכבים" זהו ספר מיוחד עם הרבה רגעי חסד קטנים שיכולים לשנות את החיים ברגע אחד ולהפוך אותם לקסומים והכי מגיע לו חמישה כוכבי אש 🔥🔥🔥🔥🔥

לרכישת הספר מאתר עברית.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. נורית

    לאחר קריאת הביקורת כאן, קונה את הספר

      את תיהני ממנו מאד מאד, אחד הספרים היותר מיוחדים ומעצימים שקראתי מזה המון זמן.