האחות החסרה – לוסינדה ריילי

האחות החסרה
הוצאה:
Published: 2022

אומץ הוא הידיעה ממה לא לפחד.

הספר "האחות החסרה" זהו הספר השביעי בסדרת שבע האחיות  והפעם הוא נוגע באחות השביעית שנקראת מרופה שאף אחת מהאחיות האחרות מעולם לא פגשה.

לקראת יום השנה למותו של פא סולט, האחיות ד'אפליה מתאחדות באטלנטיס שבז'נבה ומחליטות לצאת למסע כדי למצוא את מרי, האחות החסרה בחבורה שאולי תשמח להשתתף באזכרה של אביהן.
האחיות לא יודעות שום דבר על מרי אבל הן מקבלות רמז שהיא מתגוררת בניו זילנד ויש להן את הכתובת שלה ותמונה של טבעת עם שבעה קודקודים של כוכב שתוכיח שזאת היא.
סי-סי מגיעה עם חברתה כריסי לכתובת שקיבלה בניו זילנד ושם הן פוגשות את מרי-קייט מקדוגל. מרי-קייט הצעירה היא בחורה מאומצת בת 22 שמנהלת עם אחיה ג'ק את היקב שהותיר אביה לאחר מותו והיא טוענת שגם לאמה יש טבעת אזמרגד דומה לזאת שהאחיות נושאות עמן אבל אמה ששמה מרי נמצאת כרגע במסע לחיפוש עצמי, מה שמוביל את האחיות לאי נורפוק שבאירלנד, שם האם נמצאת כרגע. כשהן מגיעות לנורפוק הן מגלות שמרי כבר עזבה את האי והמסע אחריה מוביל אותן לטורונטו שבקנדה. האחיות שמפוזרות ברחבי העולם מנסות ללכוד את מרי אבל היא מצליחה להתחמק מהן ולהסתיר היטב את הסודות המשפחתיים שלה. המרדף אחר מרי סוחף אותה אל העבר והיא מוצאת את עצמה נזכרת באישה בשם נולה שאת היומן אודות חייה היא קיבלה מהסנדק שלה כשהיא היתה רק ילדה בת 11.
נולה מרפי בת ה- 19 התגוררה כל חייה בחווה המשפחתית שלה בווסט קורק והיא השתייכה ליחידת הנשים המתנדבות שסייעו למחתרת האירית ונלחמו להגיע לעצמאות ולהוציא את הבריטים מאדמת אירלנד.
נולה גדלה במשפחה שהיתה גאה במורשת האירית שלה וגם בעלה פין קייסי שהיה מורה היה חלק מהמאבק לחירות האירית. כשנולה נשלחת כדי לטפל בפיליפ פיצג'רלד הבריטי שאיבד רגל במלחמה בצרפת היא מוצאת את עצמה נקרעת בין נאמנותה למשפחתה האירית הגאה שנלחמה נגד הבריטים לבין החברות האמיצה שהתפתחה בינה לבין פיליפ שהיה חייל בריטי.
מרי בהווה סקרנית לגבי העבר שלה ולגבי הקשר שלה לנולה אבל היא ממשיכה לברוח מהשורשים שלה. האם ששת האחיות יצליחו להתאחד סוף סוף עם האחות השביעית והחסרה?

העלילה נעה בהווה בין האחיות ומרי שמסתובבות ברחבי העולם בשנת 2008 לבין העבר בחייהן של נולה מרפי באירלנד של שנת 1920 ושל מרי כילדה שגדלה בעמק ארגידין שבאירלנד.
מכל סיפורי העבר וההווה בספר הזה הרגשתי שהכי נקשרתי לדמותה של נולה מרפי ובמיוחד אהבתי לקרוא אודות הקשר המיוחד שהתפתח בינה לבין החייל הפצוע פיליפ.
אני מאד אוהבת את ספריה של לוסינדה ריילי ויש ספרים בסדרת האחיות שאהבתי יותר ויש כאלה שפחות. בספר הזה הרגשתי שיש יותר מיד עומס של פרטים, דמויות, קפיצות בין עבר להווה ולפי דעתי אפשר היה לקצר את הספר בחצי ועדיין להעביר את המסר שהסופרת רצתה להעביר לקורא.
העלילה מתמקדת הפעם בעיקר באירלנד, במחתרת האירית ובמלחמה העקובה מדם של האירים כדי לזכות בעצמאות המיוחלת שלהם ובעיקר בתרומתן של הנשים למאמץ המלחמתי הזה ולמאבק למען החופש.
הספר נוגע באיחוד משפחות ובאיחוד לבבות. שמחתי לקרוא אודות המשך מעלליהן של שאר האחיות ואני מאד סקרנית לקרוא את הספר האחרון בסדרה אודות חייו ומותו של פא סולט שממשיכים להיות מסתוריים.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review