הבהוב באפלה – סטייסי ווילינגהם

הבהוב באפלה
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

גם כשאנחנו דוחפים את העבר למעמקי הארון ומנסים לשכוח ממנו, הוא אף פעם לא נשאר שם.

דוקטור קלואי דיוויס היא פסיכולוגית בת 32 בעלת קליניקה משלה שמתגוררת בבאטון רוז' שבלואיזיאנה. קלואי מאורסת לדניאל בריגס, נציג מכירות של חברת תרופות, אתו היא יוצאת מזה שנה ועל פניו חייה טובים ומאושרים אבל יש צל כבד שמעיב על חייה השלווים.
כשקלואי היתה ילדה היא גדלה בעיירה קטנטונת בשם ברו ברידג' שבה כולם הכירו את כולם. לקלואי יש זיכרונות שמחים מימי הקיץ בעיירה אבל גם זיכרונות מפחידים. כשקלואי היתה בת 12, שש בנות שהיו כמעט בגילה והתגוררו בעיירה התחילו להעלם ויום אחד קלואי חושדת שאביה קשור בחטיפתן ומותן של הנערות והיא מסגירה אותו למשטרה. מאותו רגע חייה של קלואי נעצרים וגם חייו של אחיה קופר שהיה אז בן 15.
המקרה הזה הותיר בקלואי ובקופר צלקות וטראומות קשות. שניהם נתקעו אחורה בזמן ונותרו בגיל ההתבגרות לנצח. קופר הסתגר בתוך עצמו וקלואי עברה טיפולים פסיכולוגיים כדי לטפל בחרדות ובפחדים הרבים שלה וזה גם מה שגרם לה לרצות להיות פסיכולוגית ולטפל באנשים אחרים שעברו טראומות כמוה. עשרים שנה לאחר המקרה נעלמת נערה נוספת בת 15 מבאטון רוז' וקלואי מרגישה שהיא שוב חוזרת אחורה בזמן לימים הרעים שבהם אביה נכנס לכלא אבל עד שהיא מצליחה להתאושש, נעלמת נערה נוספת ועוד אחת וקלואי נדהמת לגלות שהיא מכירה את כל הנערות האלו ואיכשהו יש חוט שמקשר בינה לבין היעלמותן ועכשיו היא חוששת יותר מכל שההיסטוריה מתחילה לחזור על עצמה.
קלואי רק רוצה להשאיר את העבר מאחוריה ולפתוח דף חדש עם הגבר של חייה אבל האם העבר יניח לה או ינקוש שוב על דלתה?

הפרקים נעים לתוך חייה של קלואי בין מקרי הרצח שקרו לפני 20 שנה לבין החטיפות של הנערות בהווה.
דמותה של קלואי היתה מעוררת אהדה וחמלה. קלואי היתה חייבת להיות כל הזמן בשליטה והיא היתה מכורה לכדורי קסנקס שהצליחו להחזיר אותה למצב של נורמליות. היא היתה חדת אבחנה והיה קשה לה לבטוח באנשים ולכן היא לא נפתחה כלפי אף אחד (אפילו לא כלפי הארוס שלה) אלא שמרה את הקלפים שלה קרוב לחזה. רוב העלילה קלואי מתנהגת פחות כמו פסיכולוגית ויותר כמו בלשית מתחילה שחייבת לגלות מה מסתירים ממנה ומבחינתה לכל אחד סביבה יש מה להסתיר.
אני מודה שההתחלה שלי עם הספר הזה לא היתה מזהירה אבל מהאמצע שלו התחלתי להרגיש מרותקת וסקרנית לגבי מה באמת קורה שם מאחורי הקלעים. הפריעו לי קצת המעברים החדים בין העבר להווה שהרבה פעמים הותירו אותי מבולבלת ולא הבנתי לרגע האם אני קוראת על מה שקרה לפני 20 שנה או מה שקורה עכשיו.
בתחילת הקריאה כבר הייתי בטוחה שאני יודעת מי הרוצח של הנערות אבל בהמשך הקריאה הצלחתי להתערער כי היו פיתולים בעלילה שהסבו את החשדות שלי כלפי מישהו אחר.
"הבהוב באפלה" זהו מותחן פסיכולוגי מתעתע, מרתק ונוגע ללב שמצליח להפתיע בסוף ולהבהיר לנו שהחיים הם לא שחור או לבן!

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review