הבת הסוררת – ג'פרי ארצ'ר

הבת הסוררת
סופר/ת:
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

פלורנטינה רוזנובסקי היתה רק בת 11 כשידעה שיום אחד היא עומדת להיות הנשיאה הראשונה של ארצות הברית. אביה, הבל רוזנובסקי, שעלה מפולין לשיקגו בשנות השלושים תמיד היה גבר שאפתן ופולני גאה שהאמין ביכולות של בתו. הוא הצליח מאד כאשר פתח רשת מלונות והוא ידע לדרוש מבתו להתנהג בהתאם למעמד שלה ולהעניש אותה כשזה הגיע לה.
פלורנטינה היתה ילדה מבריקה, שאפתנית, שקדנית, מפונקת מאד אבל הוריה גם ידעו לשים לה גבולות כאשר הרגישו שהיא עוברת אותם. פלורנטינה גדלה על ברכיה של אומנת אנגליה שמעבר לכך שלימדה אותה את כל מה שהיא צריכה לדעת מבחינת השכלה, היא גם לימדה אותה על ערכים, טוב לב ואהבת הזולת. בתקופת הקולג' שלה ברדקליף, פלורנטינה שקעה כולה בענייני פוליטיקה אבל גם התאכזבה מאד והחליטה להניח לזה בצד. לאחר סיום לימודיה, פלורנטינה התחילה לעבוד כזבנית ברשת המלונות של אביה בניו יורק ושם היא פוגשת במקרה את הגבר שלימים יהפוך לאהבת חייה אבל היא גם תגלה להפתעתה הרבה שהוא בנו של האויב הגדול ביותר של אביה. ריצ'רד קין הוא בנו של ויליאם קין, מנהל הבנק שניסה להכשיל את הבל רוזנובסקי בתחילת דרכו והבל מעולם לא שכח לו את זה והחליט יום אחד לנקום בו את נקמתו. עכשיו בתו היחידה והאהובה עומדת להינשא לבנו של האויב מספר אחת שלו והוא צריך לבחור בין הנקמה ארוכת השנים שלו לבין הבת הסוררת שאותה הוא אוהב יותר מכל.

העלילה נפתחת בשנת 1934 ועד לשנת 1995הפרקים נעים לתוך חייה של פלורנטינה מרגע היוולדה ועד בגרותה. הספר הוא המשכו של הספר "קין והבל" שיצא בשנות השבעים. אני זוכרת שקראתי את הספר הראשון וגם הייתי מרותקת למיני סדרה שיצאה בשנות השמונים עם סם ניל שגילם את וויליאם קין ופיטר שטראוס שגילם את הבל רוזנובסקי.
אני מלכת הנוסטלגיה והספר הזה החזיר אותי לימים עברו, ממש נהניתי מהכתיבה השנונה של ג'פרי ארצ'ר ומהדמות של פלורנטינה שהוא יצר. נהניתי לקרוא על תהפוכות הגורל שהיו מנת חלקה של פלורנטינה הנאווה שהפכה מילדה דעתנית ומפונקת לאישה צעירה נחושה וחזקה שנלחמת על מקומה בעולם וכמו שאומרים אצלנו בשפה בוטה: "היא היתה אישה עם ביצים"!
הדמות שלה ריגשה אותי, הצחיקה אותי וממש אהבתי את הדרך שלה להילחם למען המולדת שלה ולמרות שהיא היתה בת של מהגרים פולנים, אין ספק שהיא היתה אמריקאית גאה בכל רמ"ח אבריה.
פלורנטינה מסתבכת בפרשיות פוליטיות, מקימה משפחה לתפארת, נלחמת למען החלשים ועכשיו רק נותר לקרוא מה יעלה בגורלה הספר השלישי בסדרה.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review