הדבר האחרון שהוא אמר לי – לורה דייב

הדבר האחרון שהוא אמר לי
סופר/ת:
סוגה:
Published: 2022

עדיף לא לשאול שאלות שלא רוצים לקבל עליהן תשובות.

האנה ואוון מייקלס הכירו לפני שנתיים בניו יורק דרך לקוחות של האנה שמתגוררים בסן פרנסיסקו. האנה נכבשה מיד מחיוכו הילדותי וטוב הלב של אוון ולמרות שהיא עברה מספיק אכזבות רומנטיות בעבר, היא הסכימה לצאת איתו, מה שהוביל בהמשך לחתונה. האנה עזבה את מנהטן ועברה להתגורר עם אוון ובתו המתבגרת ביילי בביתם הצף שבמפרץ סוסליטו והשניים היו נשואים מזה שנה.
סוסליטו זוהי עיירה קטנה שקטה, מקסימה ומנומנמת בסן פרנסיסקו. האנה עבדה למחייתה כאמנית שמפסלת בעץ. היא גדלה עם סבא שלה שאף הוא היה אמן בעץ וממנו היא למדה שיש דברים שצריך להכות בהם מזוויות שונות אבל אף פעם לא מרימים ידיים ותמיד עושים מה שצריך, תהיה התוצאה אשר תהיה.
חייהם של האנה ואוון היו טובים ומאושרים והאנה השתדלה בכל הכוח (לעיתים אפילו יותר מידי) ליצור חיי משפחה נעימים ולהתקרב לביילי על אף שביילי לא ממש קיבלה אותה בזרועות פתוחות.
האנה הבינה שביילי היא מתבגרת בת 16 ועדיף לה כמה שפחות ליצור אתה קשר עין או מגע כי לא חשוב מה שהיא לא תעשה, ביילי תמשיך לסלוד ממנה אבל האנה שגדלה בעצמה בלי אמא רצתה לקרב את ביילי אליה כי בסופו של דבר כל אחד זקוק לאמא ובמיוחד בגיל כל כך רגיש.
יום אחד האידיליה המשפחתית מופרת כאשר ילדה בת 12 נוקשת על דלת הבית ומוסרת להאנה פתק מאוון שבו הוא מבקש ממנה לשמור על בתו. האנה לא מבינה האם זאת בדיחה גרועה והיא ממהרת להתקשר לאוון שלא עונה. מאותו רגע האנה וביילי נכנסות בעל כורחן לתוך סחרור מסוכן ומטורף כאשר הן מגלות דרך הרדיו שמשהו לא טוב קרה במקום העבודה של אוון.
אוון היה מהנדס תוכנה ראשי בחברת תוכנה ולפי הדיווחים הבוס שלו נעצר בעקבות הונאה ומעילה. בזמן שהאף-בי-איי התחילו לעצור מנהלים ולאסוף ראיות, האנה וביילי מנסות לחבר את הנקודות, לעקוב אחר הרמזים ולברר איך כל זה מתקשר להעלמות של אוון.
כאשר כל מגדל הקלפים קורס, האנה יודעת דבר אחד בבטחה והוא שאוון לעולם לא היה משאיר את ביילי מאחור אם הוא לא היה חייב לעשות זאת וכנראה שהכל מתחיל ונגמר בביילי, כל היתר זה רק סיפור.

הפרקים נעים דרך עיניה של האנה כילדה וכאם חורגת למתבגרת שהיא "ירשה" עם נישואיה.
אהבתי מאד את דמותה והזדהיתי איתה בהרבה מובנים. האנה גדלה ללא הורים, מה שגרם לה להיות אישה חזקה, עצמאית וסתגלנית ועם כל זאת היא היתה אישה חמה ואוהבת (פעם חברה אמרה לי שאנשים שעובדים עם עץ הם אנשים מאד חמים ומחבקים).
האנה היא אישה רגישה וחכה ששמה לב לפרטים וכשהיא רואה את ביילי מול עיניה, על אף העוינות של ביילי כלפיה, היא רואה את עצמה כילדה שאמה נטשה אותה ועד כמה היא עצמה היתה זקוקה לאהבת אם.
הפרקים היו קצרים ועלילת הספר סחפה אותי מהדף הראשון ועד לדף האחרון. הכתיבה היתה זורמת, מסקרנת, מרגשת ומרתקת והספר הזה נתן לי חשק לקרוא עוד ספרים של הסופרת לורה דייב.
"הדבר האחרון שהוא אמר לי" זהו ספר שממחיש כמה רחוק אנחנו מוכנים ללכת בשביל האנשים שאנחנו אוהבים, הוא אמנם היה יותר דרמה משפחתית מאשר מותחן אבל זה ספר שקוראים לאט ומתענגים על כל מילה!

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review