ההבטחה האסורה – לורנה קוק

ההבטחה האסורה
סופר/ת:
הוצאה:
Published: 2022

המלחמה הזאת מוציאה את הרע ביותר מאנשים מסויימים.

סקוטלנד, סוף אוגוסט שנת 1940.
קונסטנס מק'ליי בורחת בעיצומה של מסיבת יום הולדתה ה 21 מהנרי, הבחור שעד לפני מספר כמה דקות חשבה שהיא אוהבת, אבל פרצופו האמתי מתגלה במלוא כיעורו.
קונסטנס הנסערת מגיעה לאגם מחוץ לטירת אינברמוריי בה היא מתגוררת עם הוריה ושם היא שומעת לפתע קול מנוע של מטוס ספיטפייר. המטוס מתרסק לתוך האגם וקונסטנס המבוהלת נחושה להציל את הטייס של המטוס.
במים היא פוגשת לראשונה את מתיו, קצין בחיל האוויר הבריטי שאיבד שליטה על המטוס והיא ממהרת להציל אותו ולחלץ אותו ליבשה. קונסטנס לוקחת את מתיו לבקתת הצייד ששייכת למשפחתה ומסתירה אותו שם כשהיא מבטיחה לשמור על כל הסודות שלו. בעוד מתיו לא רוצה לחזור לצבא, דאגלס אחיה של קונסטנס הוא טייס שמשרת למען מדינתו ואמה מחליטה להפוך את הבית לבית חולים שיקומי שיארח חיילים וקצינים מחלימים ופצועים.
קונסטנס עוזרת למאמץ המלחמתי יחד עם בני משפחתה ובמקביל שומרת מפניהם סודות שעלולים לסבך אותה ואת החייל שמסתתר בבקתת הצייד ונלחם על חייו.

סקוטלנד, אוגוסט שנת 2020.
קייט עוזבת את עבודתה כמנהלת יחסי ציבור בכירה בקידום ברים יוקרתיים בלונדון.
היא מרגישה שהיא זקוקה לקצת שקט ושלווה בחייה ומחליטה להיענות להצעת עבודה מסקרנת בסקוטלנד במקום שנקרא בית אינברמוריי. קייט מתקבלת לעבודה לניסיון של חצי שנה במהלכו היא צריכה לייעץ לבעלי הבית כיצד להפוך את המקום למלון בוטיק מזמין ומצליח. כשהיא מגיעה לבית, היא לא מתקבלת בשמחה על ידי ג'יימס, בנה של בעלת המקום שרואה בה פולשת שמנסה לחתור תחתיו. קייט בוחרת להתעלם ממנו ובמהלך העבודה הרבה שעוד מחכה לה היא מוצאת את עצמה נשאבת לתוך תעלומה הקשורה להיסטוריה של האנשים שגרו בבית הזה במהלך מלחמת העולם השנייה.

הפרקים נעים בין קונסטנס בשנת 1940 לקייט בשנת 2020.
קונסטנס היתה אישה אמיצה ובוגרת. במהלך המלחמה היא נקרעת בין משפחתה הפטריוטית ואחיה שיצא להגן על המדינה שלו בחירוף נפש תוך סיכון חייו לבין האמפתיה שהיא חשה כלפי החייל מתיו ששונא מלחמות והרג.
כמו בספרה הקודם של הסופרת לורנה קוק – "הכפר האבוד", גם כאן יש סיפור של עבר והווה במהלך מלחמת העולם השנייה שמתאר דילמה שעוברות שתי נשים בשני צירי זמן שונים.
הספר התחיל טוב ומסקרן, באמצע שלו התחלתי להרגיש שיש "נפילה" קלה והעלילה לא מצליחה להתרומם ולרתק אותי מספיק אבל בהמשך היו לא מעט פיתולים והפתעות שהצליחו לשנות את כל התמונה.
עלילת הספר מתמקדת בעיקר בסודות משפחתיים, אהבות אסורות וחסדים של אנשים זרים בזמן המלחמה.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review