החבילה – סבסטיאן פיצק

החבילה
סוגה:
Published: 2022

איש אינו מאמין למי שמשקר פעם אחת, גם כשהוא אומר אמת.

אמה שטיין היא פסיכולוגית בלתי שגרתית שנאבקת במשך הרבה שנים למען זכויות המטופלים שלה בבתי חולים פסיכיאטריים שבגלל מחלת הנפש שלהם התייחסו אליהם בחשד. היא נהגה לחצות גבולות ובחרה בדרכים שנחשבו לעיתים למסוכנות כדי לעזור למטופלים שלה.
בעלה פיליפ היה חוקר באגף לפרופילאות מבצעית במשטרת הפלילים הפדרלית וגם הוא נהג לעשות דברים במסגרת עבודתו שלא היה עושה אותם מרצונו החופשי. פיליפ ואמה היו שונים מאד מכל הבחינות אבל היסוד היחיד של הקשר ביניהם היה אמפתיה.
האינטואיציה והניסיון אפשרו להם להבין לנפשם של אנשים אחרים. אמה השתמשה בכישרונה כדי לשחרר את מטופליה מבעיותיהם הנפשיות ופיליפ ניצל את היכולות שלו כדי להרכיב פרופילים ולתפוס כמה מהפושעים המסוכנים ביותר שידעה גרמניה.
את שגרת חייהם מפרה תקרית קשה שמותירה את שניהם חסרי אונים. אמה מגיעה לבית מלון מפוקפק בברלין בעקבות כנס שקשור לעבודתה ושם היא נופלת קורבן לידיו של אנס סדרתי בשם "הספר" שכבר תפס שלוש נערות ליווי לפניה, גילח את ראשן והרג אותן.
אמה עוברת אונס אכזרי ולאחר מכן היא מוצאת את עצמה זרוקה בתחנת אוטובוס כשהיא לא זוכרת כיצד הגיעה לשם, איך נראו פניו של האנס ומה באמת קרה לה. המשטרה מפקפקת באמיתות דבריה כי חלק מהדברים שהיא מספרת לא מסתדרים להם, במיוחד מספר החדר הלא קיים שהיא טוענת שהייתה בו ועצם זה שהיא נותרה בחיים ואמה צריכה להוכיח להם וגם לעצמה שכל מה שקרה, לא קרה בדמיון שלה.
אמה עברה ילדות לא קלה בצל אב קר ומרושע ועד גיל עשר היא הייתה רדופה על ידי רוח רפאים בשם ארתור שהצליח להטיל עליה אימה ולערער אותה גם כאישה בוגרת ולגרום לה לחשוב שהיא נוטה לפרנויות.
כמה חודשים לאחר המקרה, אמה מקבלת הביתה חבילה שאמורה להגיע לשכן המסתורי שלה. אמה מאמינה שבתוך החבילה נמצא המפתח לכל האירועים המוזרים שקרו לה בשבועות האחרונים אבל אז החבילה נעלמת ואמה נכנסת לתוך סחרור מסוכן שנע בין מציאות לדמיון עד שגם היא כבר לא יודעת מה שקר ומה אמת.

הפרקים נעים לתוך חייה של אמה בין מציאות או דמיון ותרחישים שלא ברור האם הם באמת קרו או שפשוט התרחשו רק בראשה של אמה.
אמה היא דמות מתעתעת וככל שהאנשים סביבה לא מאמינים לה אז גם היא מתחילה לפקפק בשפיותה. דמותה של אמה הייתה לא קונבנציונלית. כפסיכולוגית היא נהגה ללכת על הקצה כדי להוכיח תיאוריות הקשורות לעולם הפסיכולוגיה ובריאות הנפש. היו רגעים שהאמנתי לה ורגעים אחרים שחשבתי שהיא שרויה באשליות.
הספר הוא שילוב של מותחן פסיכולוגי מטובל באימה. הכתיבה הייתה לעיתים מפוזרת ולא מובנת אבל אני מודה שהוא הצליח לרתק אותי והייתי מאד סקרנית לגלות מה באמת עובר על אמה.
הספר הזה מלא בתעתועים וכשסיימתי אותו לא הייתי בטוחה האם הוא פסיכי לגמרי או פשוט גאוני אבל מה שבטוח הוא שהוא מעורר הרבה מחשבות ותהיות.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. ענתוש

  הכנות שלך
  היא זו שמסקרנת ומובילה באמת האם כדי או לא לקרוא.

  סיקרנת אותי סופר לגביו
  שמה בצד

 2. דפנה דנה

  תודה על הסקירה, הוספתי לרשימתי