הטיסה האחרונה – ג'ולי קלארק

הטיסה האחרונה
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

ספרי לי על יאושך, ואני אספר לך על שלי, בינתיים החיים ממשיכים.

קלייר קוק חיה חיי יוקרה מאז שנישאה לפילונטרופ רורי קוק. כלפי חוץ חייה הם תותים עם הרבה קצפת אבל בחדרי חדרים קלייר לא מאושרת. היא נמצאת כל הזמן תחת מעקב בבית ובחוץ ובעלה המתעלל לא מהסס להרים עליה יד כדי להבהיר לה מי השולט בזוגיות הזאת.
לרורי יש שאיפות להגיע רחוק בקריירה הפוליטית שלו ולשם כך הוא זקוק לרעיה צייתנית וייצוגית שתייצג אותו בכבוד ולא תמשוך אליה שערוריות. קלייר כבר ניסתה לעזוב אותו לפני חמש שנים אבל רורי גילה את תוכניתה ואיים עליה באשפוז כפוי.
כולם מסביב רואים בו את הבן הכריזמטי של הסנאטורית האהובה מרג'ורי קוק אבל קלייר יודעת מי הוא באמת מאחורי המסכות שהוא מסתתר מאחוריהן.
לפני שנתיים קלייר פגשה במקרה בחדר הכושר שלה את פטרה, חברת ילדות שאביה הוא מאפיונר רוסי ידוע. קלייר שיתפה את פטרה בחייה העגומים ופטרה מצידה האיצה בה לעזוב את רורי לצמיתות.
במשך שנה שלמה קלייר ופטרה תוו תוכנית מדויקת שבה קלייר נעלמת מחייו של רורי מבלי להשאיר עקבות.
קלייר נעזרת בניקו, אחיה של פטרה שמנפיק לה תעודות זהות מזויפות כשהוא מזהיר אותה מראש שהיא לא תוכל לחזור אחורה לעולם ורק צריך חוט קטנטן שיפריד בין חייה הישנים לחייה החדשים כדי שהכל יתפרק.
כשהיא מצוידת בזהותה החדשה קלייר מצליחה להגיע לשדה התעופה ג'יי-אף-קיי בניו יורק אבל שם היא מגלה שבעלה שינה את התוכניות ברגע האחרון והיא אמורה לעלות על טיסה לפוארטו ריקו לשם סיוע הומניטרי.
אבל אז יד הגורל מפגישה אותה בשדה התעופה עם אישה זרה בשם אווה שגם היא מנסה לברוח ממשהו וברגע של חולשה השתיים מחליטות להחליף זהויות. הן מחליפות ביניהן את כרטיסי הטיסה וכך אווה עולה על הטיסה לפוארטו ריקו במקום קלייר וקלייר עולה על הטיסה לאוקלנד במקום אווה.
כשקלייר נוחתת באוקלנד ומגיעה לשדה התעופה היא מגלה לחרדתה שהטיסה לפוארטו ריקו שהיא היתה אמורה לעלות עליה, התרסקה. עכשיו היא נאלצת להתחיל בחיים חדשים בזהות של אישה זרה שאי אפשר לדעת מה היא באמת הסתירה לפני שברחה אל עבר הלא נודע.

הפרקים נעים בין קלייר בהווה לאווה בעבר כשכל אחת מהן חווה דילמות קשות משל עצמה.
אווה וקלייר הן שתי נשים רגילות שסטו ממסלולן בעקבות בחירות לא נכונות. הן נראות כלפי חוץ מאד שונות, כמו שתי נשים שהגיעו כביכול מרקע אחר אבל כשמתבוננים על שתיהן לעומק יש הרבה קווי דמיון ביניהן ובעיקר מעצם העובדה שכל אחת מהן נוצלה על ידי גבר שהשתמש בנקודת החולשה שלה ובחוסר התמיכה המשפחתית. כל אחת מהן חיה בפחד והמעשה שהן עשו היה אמיץ אבל גם לא פשוט, כי לאבד את הזהות שלך ולהביט כל הזמן מאחורי הכתף כדי לוודא שלא עוקבים אחריך זה לא נחשב לחיים שלווים או נורמליים אלא רק לדחיית הקץ. הן מקבלת הצצה לתוך חייה של האחרת והן מגלות שלחיות חיים של אחרים לא נותן תחושה של חירות וחופש.
הספר מדבר בעיקר על עשיית צדק, אחוות נשים ועל נשים אמיצות שנלחמות להשמיע את קולן ולא נותנות לגברים כוחניים להוריד אותן למטה. הייתי סקרנית לגלות לאין העלילה תתפתח ולמרות שלא הרגשתי שהוא ספר מתח אלא יותר סיפור דרמה, קראתי אותו בהנאה ואף הופתעתי מהפיתולים הלא צפויים בסוף העלילה.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review