הכל בסדר, הילי – הדס קפלן

הכל בסדר, הילי
סופר/ת:
סוגה:
Published: 2020

ילדה שהוריה ויתרו עליה לעולם תחפש את האהבה הבלתי תלויה שמעולם לא זכתה להרגיש.

הילי בת ה 31 היא מומחית בהסתרות. כלפי חוץ החיים שלה מושלמים, היא תמיד היתה הילדה הכי מסודרת בגן עם הבגדים הכי יפים ונקיים והצליחה להסתיר את סימני המכות שקיבלה בבית וגם בבגרותה היא ממשיכה להעמיד פנים שהחיים שלה דופקים כמו שעון שוויצרי.
יש לה עבודה טובה כמתכנתת בחברת הייטק, שם היא מצליחה, חזקה ותמיד בשליטה. בחייה האישיים היא יוצאת עם ישי, עורך דין מצליח, מלא בכריזמה, מסודר כלכלית שאיתו היא קיוותה למצוא את הבית החם והבטוח שהיא חולמת ומשוועת אליו עוד מילדות.
הילי מרגישה ברת מזל שישי בחר דווקא בה אבל בדיעבד הוא ידע בדיוק למה הוא "צד" אותה ובחר בה בקפידה, היא התאימה לו לנישה של האישה הצייתנית והכנועה אל מול הגבר השתלטן והקובע.
ישי מתנהג אל הילי באגרסיביות ותוקפנות, היא לא מעזה להמרות את פיו כדי שלא להרגיש את נחת זרועו. הוא מטיל עליה אימה ופחד שמשתק אותה.
הילי לא משתפת אף אחד על מה שעובר עליה בבית ואפילו הפסיכולוגית הצמודה שלה לא יודעת שהיא אישה מוכה.
כשהילי מקבלת הצעה דרך עבודתה לעבור למשרדים בניו יורק היא מאושרת עד הגג, אבל ישי לא מוכן לשמוע על מעברים ושינויים והילי שוקלת האם להכנע לפחד שלה ולהשאר באזור הנוחות או לעשות צעד דרסטי ולברוח אל עבר החופש שקורא לה.

העלילה נעה בין העבר והילדות הקשה של הילי לבין ההווה שלה והמהמורות שהיא עומדת לעבור בדרך.
כל חייה הילי עסוקה בבריחה ונטישה למרות שהיא רוצה יציבות ובית חם ויותר מכל היא רוצה להשמיע את קולה או כמו שהיא אומרת בספר: "עמוק בפנים יש בתוכי פמיניסטית מושתקת שזועמת על הקונספט שגבר צריך לאשר לי משהו."
לאורך העלילה הילי עוברת התעללות פיסית ורגשית מאנשים שונים שנמצאים בחייה והילדה הקטנה והמפוחדת שהיא היתה פעם ממשיכה ללוות אותה גם בבגרותה ולהשאיר אותה בגדר קורבן.
הילי חיה כל חייה בתחושה של חוסר, היא תמיד נמצאת במגננה וחיה על פי המוטו: Hoping for the best but expecting the worst (מקווה לטוב ביותר אבל מצפה לגרוע מכל).
לקח לי קצת זמן להתחבר להילי. אני בניגוד אליה גדלתי בבית שהיה מגונן יתר על המידה אז בבגרותי רק רציתי לפרוץ החוצה ולברוח לעצמאות שלי ולכן היה קשה לי להשלים עם חוסר האונים שליווה אותה בתחילת העלילה.
בהמשך, הדמות שלה מתפתחת וגדלה והיא גרמה לי להרבה נחת וגאווה ואף ריגשה אותי עד דמעות.
בכתיבה רגישה ונוגעת ללב יצרה כאן הסופרת הדס קפלן דמות מרגשת ומורכבת שבנויה מהרבה רבדים. דמות שנעה בין אומץ לבין פחד ולא מהססת לבחון את הגבולות שלה ולבחור בדברים שנכונים לה.
ממליצה בחום לא לפספס את הספר הזה!

לרכישת הספר דרך אתר עברית: https://bit.ly/2UAtfvV

לרכישת הספר דרך אתר אמזון: https://amzn.to/32ShXYM

כתיבת תגובה

Rate this review

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. דנה

    אחד הספרים הכי נוגעים שקראתי לאחרונה, שעוסק בנושא שממש לא מדברים עליו מספיק