המכתב האחרון – רבקה יארוס

המכתב האחרון
סופר/ת:
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

אלה מקנזי היא אישה גרושה בת 24 ואם חד הורית לתאומים בני החמש – מייסי וקולט. היא מתגוררת בעיירה קטנה בשם טלורייד שנחשבת לעיירת נופש וסקי בקולורדו ושם היא מנהלת את בקתות סוליטוד שהן סוג של כפר נופש. אלה ואחיה רייאן גדלו עם סבתא שלהם לאחר שאביהם נהרג בעירק ואמם נהרגה בתאונת דרכים וכבר מגיל צעיר הם למדו להיות בוגרים ועצמאיים.
ימיה של אלה עמוסים בגידול שני ילדיה וניהול כפר הנופש אבל כשרייאן מבקש ממנה לכתוב מכתב עידוד לחברו מהפלוגה שמשרת אתו באפגניסטן, בקט המכונה 'כאוס', כדי להפיג את בדידותו, אלה לא חושבת פעמיים.
בקט ג'נטרי הוא חייל בן 28 שמשרת ביחידה למבצעים מיוחדים והוא צמוד לכלבה האבוק שאמורה לזהות חומרי נפץ. בקט רגיל שנפשו נוגעת במוות, הוא גדל בבתי אמנה ומאז ומתמיד הוא היה זאב בודד אבל אלה מצליחה לגעת בליבו ומכתביה יקרים וחשובים לו.
כשטרגדיה ומשבר קשה מתרחשים בפתאומיות בחייה של אלה ומכים בכל החזיתות, ראיין מבקש מבקט לנסוע לטלורייד כדי לתמוך בה ברגעיה הקשים ולהיות לה למשענת כדי שלא תרגיש שהיא לבד בעולם.
בקט פורש מהצבא והוא מגיע למתחם הארחה סוליטוד עם הכלבה שלו שכמוהו יצאה לפנסיה. הוא מתמקם באחת הבקתות של המתחם ושם הוא פוגש לראשונה את אלה.
בקט מאמין שהוא הורס כל דבר שהוא נוגע בו והוא מפחד להרוס גם את חייה של אלה שגם ככה קורסים אל מול עיניה ואלה מצידה לא רוצה שום עזרה ותמיכה ממנו ומבחינתה הוא גבר זר שצריך לחזור למקום ממנו הוא בא. לאלה יש בעיות אמון, קשה לה לשחרר ולסמוך על אחרים, היא לא יודעת האם בקט נמצא שם בשבילה או בגלל ההבטחה שהבטיח לאחיה לשמור עליה. עכשיו בקט ואלה יצטרכו ללמוד יחד איך ליצור אמון הדדי ולתמוך זה בזה אבל האם הם יצליחו במשימה?

הפרקים נעים בין חייו של בקט לחייה של אלה ובין חליפת המכתבים בין השניים במהלך החודשים שבהם מתרחשת העלילה.
בקט ואלה הם שני אנשים כנים שלא מהססים להגיד מה שהם חושבים. בקט מנותק רגשית, הוא לא יצור חברתי ופחות אוהב להתערבב בין אנשים ובעיקר עם אנשים זרים אבל כשהוא נותן את ליבו זה עד הסוף וללא עוררין.
אלה היא אמא מסורה לילדיה, היא אמיצה וחזקה, אמא לביאה שתעשה הכל כדי לדאוג לגורים שלה. היא צריכה להיות שם למען הילדים שלה ואין לה את הפריבילגיה להתפרק או לקרוס אבל גם היא זקוקה למשענת וכתף תומכת וזה מה שבקט מהווה מבחינתה אבל מה יקרה כשהיא תגלה שהוא מסתיר ממנה דברים?
בזמן שבחורות אחרות בגילה יוצאות לדייטים, לומדות, מבלות, גרות עם ההורים או סתם מתבטלות, אלה צריכה לגדל לבדה שני ילדים קטנים ולהתמודד עם כל המכשולים שהחיים הציבו בפניה עד טיפת הדם האחרונה.
אהבתי מאד את דמותו של בקט. הסופרת רבקה יארוס יצרה פה דמות של גבר שבגברים שכל אישה יכולה רק לחלום עליו. הוא היה אמין, נאמן, לוחם ואחד כזה שמכבד נשים ואני בטוחה שהיא גם מחנכת את ארבעת בניה שיהיו מושלמים כמו בקט. מה שכן, היא לא ריחמה על דמותה של אלה, היא הציבה בפניה לא מעט אתגרים אבל אלה הצליחה לעמוד בכולם בגבורה רבה ואני חייבת לציין שהערצתי אותה לאורך כל העלילה.
הספר הזה תפס אותי כבר מהדף הראשון. הוא היה מרגש, מטלטל, מורט עצבים, מרתק, חייכתי, דמעתי ואין ספק שהוא נכנס לי עמוק ללב.
"המכתב האחרון" זהו ספר שמדבר על אהבה – אהבת אם לילדיה, אהבה של גבר לאישה ואהבה של אישה לגבר, אהבה אינסופית של ילדים לאמם ואהבה של זוג תאומים אחד לשני.
יש בו עצב, רגעי חסד, רסיסים של שמחה והמון תקווה לימים מאושרים יותר – שלא תעזו להחמיץ אותו ותכינו את הממחטות!

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review