התיאוריה הבלונדינית – קריסטין הרמל

התיאוריה הבלונדינית
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

קריירה זה נהדר, אבל אי אפשר להתכרבל איתה בלילה קר.

הרפר רוברטס היא עורכת דין מצליחה ושותפה במשרד הכי יוקרתי במנהטן. על פניו להרפר לא חסר כלום, היא בלונדינית יפהפייה, חכמה ומצליחה אז למה היא עדיין לבד?
לפני שלוש שנים בן זוגה פיטר נטש אותה לאנחות בתואנה שהיא מעדיפה את הקריירה שלה מאשר להשקיע בזוגיות שלהם. פיטר הרגיש שהרפר מנסה כל הזמן להתחרות בו ולהוכיח לו שהיא טובה ומצליחה יותר ממנו מבחינה מקצועית (מה שהיה נכון) והרפר אכן רצתה להתקדם בקריירה שלה ולא לשבת בבית ולגדל ילדים בגיל 32 אבל זה לא אומר שהיא לא השקיעה גם בזוגיות ולא היתה בת זוג מפרגנת ואוהבת.
אחרי הזוגיות עם פיטר, הרפר ניסתה לצאת למספר דייטים אבל ברגע שהגברים שאיתם יצאה גילו שהיא עורכת דין מצליחה זה הרתיע אותם וגרם להם להרגיש מאוימים כאילו שהעבודה שלה זה מה שמגדיר אותה כאישה וכבן אדם. הרפר הבינה שככל שהיא תטפס בסולם הקריירה, כך תיגזר עליה בדידות והמחשבה על כך גרמה לה להרגיש מיואשת בכל מה שקשור לחייה הרומנטיים אבל אז חברתה מג שעבדה כעורכת בכירה בכתב עת שבו היא נתנה עצות מידי חודש לנשים צעירות, באה עם הצעה מפתה: מג תעמיד פנים שהיא בלונדינית מטומטמת ותצא במשך שבועיים לדייטים עם גברים שונים ואחר כך תכתוב על כך בעיתון ותפריך את התיאוריה שבלונדיניות מטומטמות נהנות יותר.
מג קראה לתוכנית: "התיאוריה הבלונדינית" אבל הרפר לא הסכימה לשתף פעולה עם זה. היא לא טיפשה והיא לא מסוגלת להעמיד פנים שהיא כזאת אבל חברותיה לחצו עליה להיכנס לאתגר.
הרפר היתה חייבת להודות שלהיות שלוש שנים לבד זה באמת הרבה זמן ואולי הגיע הזמן לגלות את האמת ולבדוק האם גברים נרתעים ממנה בגלל שהיא חכמה ומצליחה או מפני שהיא פשוט לא מושכת ולא מוצאת חן בעיניהם מבחינה חיצונית. וכך הרפר מוצאת את עצמה נשאבת לתוך הניסוי כשהיא נעזרת בחברתה השחקנית אמי שמכניסה אותה עמוק לתפקיד של הבלונדינית המטומטמת.
עכשיו הרפר צריכה לחיות עם שתי גרסאות של עצמה אבל האם אחת מהן תביא לה את האהבה המיוחלת?

הפרקים נעים דרך חייה של הרפר. אהבתי מאד את דמותה ובעיני היא היתה מושלמת בדיוק כמו שהיא, מבלי להעמיד פנים שהיא משהו אחר. היא אמנם לא אהבה שלגברים יש דעות קדומות עליה בגלל המקצוע שלה אבל גם לה היו דעות קדומות כלפיהם. אני אישית לא מסכימה עם התיאוריה שגברים מעדיפים בלונדיניות טיפשות ובכלל נשים קלות דעת.
מה שבטוח זה שלחכמות הרבה יותר קל לגלם טיפשות מאשר שטיפשות ינסו להתחכם ולהעמיד פנים שהן חכמות, או כמו שאמרה פעם מרלין מונרו: זה דורש ברונטית חכמה כדי לשחק בלונדינית מטומטמת. כשהכרתי את אריק הוא אמר לי: יצאתי אתך בגלל שנמשכתי למראה שלך (נו, בכל זאת גבר) אבל נשארתי כי היית מעניינת ומצחיקה וגיליתי שיש לנו הרבה תחומי עניין משותפים. בסופו של דבר אם גבר רוצה להיות אתך בגלל מה שאת לא ונמשך אליך בגלל שאת פחות חכמה ואינטליגנטית ממנו אז למה מלכתחילה שתרצי להיות עם גבר כזה? למה להיות עם מישהו שלא אוהב את מה שאת באמת? עדיף כבר להיות לבד!
הספר הזכיר לי מאד את הסרט "תמונה מושלמת" שבו ג'ניפר אניסטון מגלמת אישה שעובדת במשרד פרסום ניו יורקי ולא מצליחה להתקדם בגלל שאין לה זוגיות וגם את הסרט "בלונדינית אמיתית" שבו ריס וויתרספון הצליחה לעשות בית ספר לכולם למרות התדמית הקלילה והריקנית שהיא שידרה כלפי חוץ.
בשנים האחרונות קריסטן הרמל כותבת פחות קומדיות רומנטיות ויותר דרמות שקשורות לשואה. הגעתי בחששות קלים לספר הזה שנכתב על ידה לפני 12 שנה אבל שמחתי לגלות שהוא זורם ומסקרן אותי.
הספר הזה מציג את הגברים באור לא ממש חיובי, הם מוצגים בו כשוביניסטים ודי רדודים ואני ממש רוצה להאמין שבמציאות זה לא ככה.
הספר הוא קומדיה רומנטית קלילה וכיפית שמציגה מאחורי הקלעים את חייהן הלא כל כך זוהרים של הרווקות שרוצות למצוא זיווג מושלם בעולם של גברים שמחפשים דייטים קלילים עם בלונדיניות קלות דעת.
אני אישית נהניתי ממנו מאד, הוא עורר בי הרבה מחשבות, העביר לי כמה שעות בכייף וגרם לי להודות לאלוהי הזוגיות שאני כבר לא בעולם המטורף הזה של דייטים מייגעים.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. דפנה דנה

    תודה על הסקירה. התחלתי לקרוא לפני כשבוע ונראה היה לי שהספר הולך להיות קיטשי לטעמי. עכשיו, בזכות הסקירה שלך, אשמח לקרוא

    1. חגית בן-חור

      אני ממש מקווה שתיהני ממנו, גם אני חשבתי שהוא הולך לאכזב אבל להפתעתי הרבה מאד נהניתי ממנו.