וידוי ברכבת של 19:45 – ליסה אונגר

וידוי ברכבת של 19:45
סופר/ת:
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

אם ברצונך לשמור על סוד עליך להסתיר אותו גם מעצמך.

סלינה מרפי היא אחראית על זכויות יוצרים בסוכנות ספרותית ששייכת לחברתה הטובה מילדות, בת'. היא מתגוררת בניו יורק עם בעלה מזה עשר שנים גרהם והשניים מגדלים יחד את שני בניהם: אוליבר בן השבע וסטיבן בן החמש. סלינה אהבה לעבוד ונהנתה מעצמאות כלכלית אבל היא הרגישה יותר אם מאשר אישה עובדת.
היא אהבה לבשל, לטפל בילדים ובבית, לדאוג לפעילויות לילדים ולהשתתף באספות הורים, האימהות גרמה לה להרבה סיפוק. לפני מספר חודשים גרהם פוטר מעבודתו באופן מפתיע וסלינה קיבלה את הצעת העבודה בסוכנות הספרותית מבת'. ברגע שסלינה התחילה לעבוד היה ברור לה ולגרהם שהם יצטרכו מטפלת כי גרהם לא היה בנוי לטפל בילדים וגם היה חשוב לו לנצל את זמנו הפנוי לחיפוש עבודה.
יד הגורל מפגישה אותה בפארק עם בחורה צעירה בשם ג'ניבה שבדיוק חיפשה עבודה כמטפלת וסלינה כבר יודעת בחושיה החדים שהיא תהיה מטפלת מופלאה עבור ילדיה. לפני שבועיים סלינה התחילה לחשוד שגרהם בוגד בה עם המטפלת ולכן העבירה את מצלמות המעקב שהיו בבית מחדר השינה של הילדים לחדר המשחקים. היא לא הופתעה לגלות שהיא צדקה ואכן בעלה שכב עם ג'ניבה.

כשסלינה וגרהם רק הכירו הם נחשבו לסיפור אגדה ועוררו קנאה אצל כולם. גרהם היה מחזר מהסרטים ועד החתונה הכל היה מושלם אבל לאט לאט הופיעו בקיעים וסדקים בזוגיות המושלמת הזאת. גרהם כבר בגד בסלינה בעבר ובכל פעם היא רצתה להאמין לו שהפעם זאת תהיה הפעם האחרונה אבל זה לא קרה.
באותו ערב גורלי שבו סלינה צופה בעבודה במצלמות שמוכיחות את הבגידה של גרהם, היא גם מחמיצה את הרכבת הביתה אבל כשהיא עולה לקרון היא מתיישבת ליד בחורה צעירה בשם מרתה שמספרת לה שהיא שוכבת עם הבוס הנשוי שלה שעומד לעזוב את אשתו למענה ואילו סלינה מספרת למרתה שהיא חושדת שבעלה בוגד בה. מרתה שואלת את סלינה האם היא לא היתה רוצה שהבעיות שלה ייעלמו בלי שתצטרך לנקוף אצבע?
מרתה חושבת שאם הבוס שלה ימות, זה יפתור את כל הבעיות שלה. היא תוכל להמשיך לעבוד בלי שאף אחד יידע שהיה להם רומן.
דבריה של האישה הזרה מהדהדים בראשה של סלינה גם אחרי שהיא בטוחה שלא תפגוש את האישה הזאת יותר לעולם אבל כשג'נובה נעלמת פתאום, האישה מהרכבת מתחילה לרדוף את סלינה ולהעיר בה את כל הדברים שהיא ניסתה להדחיק במשך כל שנות נשואיה האומללים.

הפרקים נעים בין דמותה של סלינה לדמויות נוספות בסיפור.
אהבתי את דמותה של סלינה שהיתה אמא טובה לילדיה ואישה נאמנה לבעלה הנואף. הזדהיתי עם הרבה דברים שהיא עברה במהלך העלילה ועם הרצון שלה לנהל חיים בריאים לעצמה ולילדיה ולספק להם דמות אב שישמש דוגמא ומופת כגבר נאמן שמכבד נשים.
הספר התחיל כדרמה משפחתית אודות בגידה בחיי נישואין והתפרקות משפחתית אבל בהמשך העלילה היתה מופתלת ומסתורית ונגעה להונאה, תרמיות ופשעים רומנטיים.
כשהיינו ילדים הזהירו אותנו מאנשים זרים אז בספר הזה אנחנו מגלים עד כמה אנשים זרים יכולים להיות מסוכנים אבל גם האנשים שישנים איתנו בלילה באותה מיטה יכולים להיות לא פחות מסוכנים ולהסתיר סודות אפלים.
הספר היה אפוף סודות ושקרים, גברים בוגדניים ומניפולטיביים ונשים נקמניות. הדמויות עוטות מסיכות וכל אחד מסתיר סוד משלו לטוב ולרע. המסר שלקחתי מהספר וגם מסר שבשנים האחרונות אני חיה על פיו: לפעמים כשנדמה לנו שהחיים שהכרנו עד כה קורסים לנו מול העיניים, אז אנחנו לא מבינים באותו רגע שזה עלול להיות הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות לנו. במהלך הקריאה היו תפניות בעלילה שהפתיעו אותי אבל גם הרבה שצפיתי מראש, עדיין, נהניתי מהספר מאד, הכתיבה זרמה לי וסיימתי אותו במספר שעות.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מיכאלה מאור

    ספר כלבבי!!!
    תודה !!❤️