ומי לא בא? – בת' אולירי

ומי לא בא?
סופר/ת:
סוגה:
Published: 2022

שיבון קלי היא מאמנת אישית ומנחה קבוצות להעצמה אישית שמתגוררת באירלנד. את ג'וזף קרטר היא הכירה במקרה במהלך עבודתה והקשר הזה הפך למפגשים מיניים כששיבון הייתה מגיעה פעם בחודש ללונדון בענייני עבודה. יום אחד ג'וזף מזמין את שיבון לארוחת בוקר בבית קפה לונדוני לכבוד יום הוולנטיין, מה ששובר את המסורת הרגילה שלהם למפגשים מיניים בשעות הלילה בלבד.
שיבון מאד נרגשת והיא מקווה שאולי היחסים סוף סוף עלו לשלב הבא אבל כשהיא יושבת שם בבית הקפה עם השמלה החדשה שלה כשהיא מאופרת בקפידה היא מבינה שכנראה ג'וזף כבר לא יגיע.
מירנדה רוסו היא מטפסת על עצים לפרנסתה שמבלה את ימיה על עצים גבוהים יחד עם חבורת גברים שמטפסים יחד איתה. בצהרי היום של הוולנטיינס דיי היא יושבת במסעדה ומחכה לקרטר, הבחור אתו היא יוצאת בחמשת החודשים האחרונים, אבל כשהיא יושבת שם ומחכה ומחכה היא מבינה שרוב הסיכויים שקרטר הבריז לה.
ג'יין מילר עובדת בחנות צדקה בווינצ'סטר. בתקופה האחרונה היא נתקלת מידי יום ברחוב בגבר יפה תואר שמביט בה מרחוק, וכשהוא מעז לבסוף לפנות אליה היא מגלה ששמו ג'וזף קרטר וכך השניים הופכים להיות ידידים טובים. כשג'יין מספרת לג'וזף שאחת מחברותיה לעבודה הזמינה אותה למסיבת האירוסין שלה בערב הוולנטיין, ג'וזף מתנדב לשמש בתור החבר המפוברק שלה אבל כשג'יין עומדת באותו ערב עם כוס שתייה בידה ומחכה לג'וזף שיציל אותה מערב מביך עם חבריה לעבודה היא מגלה שהוא כבר לא יגיע.

שלושת הנשים מחכות לג'וזף קרטר וכל אחת לוקחת את אי ההגעה שלו למקום שלה אבל מיהו באמת ג'וזף קרטר ומה הוא מסתיר מאחורי החיוך התמים והפנים היפות?

הפרקים נעים בין כל אחת מהנשים וכל פרק חושף עוד משהו אודות כל אחת מהן ואודות הקשר המורכב שלהן על ג'וזף קרטר. ג'וזף הוא דמות כריזמטית, הוא מתוק ונערי, קשוב ואכפתי, יש לו פנים של "ילד השכן ממול" וקשה שלא להישבות בקסמו. הוא מסוג הבחורים שאמא שלי היתה אומרת עליהם: "מאלה הכי צריך להיזהר כי את אף פעם לא יודעת למה לצפות וברגע האמת הוא יאכזב אותך."
שלושת הנשים שונות זו מזו. שיבון היא אישה חזקה עצמאית ודעתנית. ג'יין היא הילדה הטובה, המשעממת, הפשוטה, המאורגנת והשגרתית ומירנדה היא הרפתקנית שתמיד מחפשת את האתגר הבא ושלושתן יחד מרכיבות את האישה המושלמת לגבר אחד שלא מוכן להסתפק במישהי אחת.
הספר היה רומנטי וקליל והכתיבה הייתה רהוטה אבל לא הרגשתי מספיק עומק בעלילה ולא הצלחתי להקשר לאף אחת מדמויות. הרגשתי שלאורך כל העלילה היו יותר מידי סודות, שקרים וחוסר כנות שעל כל אלה מבוססת חברות אמתית ומערכת יחסים בריאה. חשבתי שאני כבר יודעת הכל על ג'וזף, שאני כבר מכירה את הטיפוס הזה ואני לא בטוחה שהוא מוצא חן בעיני אבל אז, ממש לקראת הפרקים האחרונים חלה תפנית מאד לא צפויה בעלילה ושיניתי לגמרי את דעתי הנחרצת לגבי הספר הזה. אם הצלחתי לסקרן אתכם – כדאי מאד שתקראו את הספר הזה!

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review