זר – סטיבן קינג

זר
סופר/ת:
סוגה:
הוצאה:
Published: 2019

לאחר שאתה מסלק מן התמונה את כל מה שאינו אפשרי, הרי מה שנשאר ויהיה בלתי סביר ככל שיהיה – מוכרח להיות האמת.

עיר קטנה באוקלהומה בשם פלינט סיטי עוברת זעזוע וחרדה כאשר גופת ילד בן 11 בשם פרנקי פיטרסון נמצאת בפארק משחקים כשהיא מרוטשת ונראית כאילו עברה התעללות קשה.
תושבי העיר שרגילים לשגרה שלהם, לא ערוכים למצב המפחיד אליו נקלעו כאשר רוצח ואנס ילדים מסתובב לו אי שם בחוץ, ברחובות, זהו הרצח הכי אכזרי ומחריד שהעיר ראתה אי פעם.
בראש חקירת הרצח עומד הבלש ראלף אנדרסון שחוקר עדים היכולים להטיל אור על החקירה ולהביא למעצרו של הרוצח האכזרי.
כל העדויות מובילות לחשוד בשם טרי מייטלנד, טרי הוא מאמן ליגת הילדים בתיכון המקומי, הוא גם נשוי ואב לשתי בנות ודמות מאד מוערכת בעיר.
כל העדים בלי יוצא מן הכלל מעידים שראו את טרי בליל הרצח מתנהג בצורה חשודה וחלקם אף ראו אותו מכוסה בדם.
טרי נעצר לחקירה על אף שהוא טוען שיש לו אליבי והוא לא עשה כלום.
בינתיים העדויות ממשיכות להיערם והכל סוגר על טרי כמואשם העיקרי והיחיד ברצח.
כולם בהלם מהמחשבה שטרי רצח את הילד, טרי אימן את כל ילדי פלינט סיטי במשך שנים ואף אחד לא היה מעלה על דעתו שהאיש הישר הזה מסוגל לעשות מעשה כל כך מטורף ומרושע.

ככל שהחקירה יותר מעמיקה, ראלף מרגיש שיש בקיעים בין העדויות לבין האמת אודות טרי, משהו שם לא מסתדר לו אבל המפקד שלו מבטל את החששות והחשדות שלו בכך שיש יותר מידי ראיות מרשיעות ואין צורך להתעכב על דברים קטנים ושוליים.
השוטרים כבר בטוחים שטרי בידיים שלהם אבל אז משהו מתהפך, טרי טוען שבימים של הרצח בכלל לא היה בפלינט סיטי אלא נסע עם עוד שלושה מורים לספרות מבית הספר לעיר אחרת כדי להשתתף בכנס בו היה אמור להופיע הסופר הרלן קובן.
אם טרי אכן היה בעיר אחרת בזמן הרצח אז את מי ראו כל העדים שטוענים שראו אותו באותו יום מסתובב בעיר עם דם על הבגדים?
ראלף חושש למשרתו כי אם יוכח שטרי לא רצח את הילד, הוא עלול להיות מפוטר לאחר שהאשים אותו ברצח ואם לא הוא האשם אז מי כן עשה את זה? האם טרי הוא שילוב של ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד? האם לטרי יש כפיל? הרי אדם לא יכול להימצא בשני מקומות בו זמנית או שפשוט חלק מהעדים משקרים.
מקרי מוות נוספים מתחילים להתווסף והחקירה עומדת לקרוס כמו מגדל קלפים, ראלף חסר אונים במקרה הזה, הוא מעולם לא נתקל בתופעה כל כך מוזרה ובתור בן אדם רציונאלי הוא לא מאמין שיש כאן משהו בדיוני והוא חייב הסבר הגיוני, אבל מי באמת רצח את פרנקי?


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר.  

בשנת 2001 קראתי ספר של סטיבן קינג בשם: לוכד החלומות, שהותיר בי חותם עמוק, הספר היה כל כך מפחיד ומצמרר וגרם לי לנדודי שינה שנשבעתי לעצמי שזה הספר האחרון של קינג שאני קוראת בימי חיי אבל 18 שנים אחרי, נשברתי והחלטתי לנסות ולחזור לקרוא אותו, אני מודה שהספר "זר" סקרן אותי מאד ונשאבתי לעלילה מהרגע הראשון.
אין ספק שסטיבן קינג יודע לרתק את הקוראים שלו ולסגנון הכתיבה הייחודי שלו אין מתחרים.
הספר התחיל כספר מתח אבל במסורת ספרי סטיבן קינג הוא היה חייב לשלב בהמשך אופל ואת ההערצה הגדולה שלו לכל עניין העל טבעי אבל הפעם הספר היה פחות ספר אימה ויותר ספר מתח מצמרר.
הספר הוא עב כרס וכולל 600 דפים שנקראים בנשימה אחת, מה שבטוח, רצוי לא לקרוא אותו לפני השינה.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review