טרילוגיית שבורה – ג'יי. אל. דרייק

שבורה
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

רגשות הם חלק בלתי נפרד מהחיים, וכאב הוא חלק מהרגשות שלנו. כל זמן שאת לא מניחה לכאב לכלות אותך.

אף אחד לא הכין את סוואנה (סאבי) מילר למה שמצפה לה כשערב אחד היא נחטפת מביתה בניו יורק ומוצאת את עצמה במקום הכי נמוך ושפל שאפילו בסיוטים הכי גרועים שלה היא לא דמיינה אותו.
אביה של סאבי בת ה-27 הוא ראש העיר של ניו יורק ואילו אמה מתה ממחלה קשה לפני מספר שנים. ערב אחד היא נחטפת על ידי חבורה מקסיקנית ששייכת לקרטל סמים מסוכן שנקרא לוס סירוונטס דל דיאבלוס.
סאבי נמצאת בשבי המקסיקני במשך שבעה חודשים והיא לא רואה את עצמה יוצאת בחיים מהחוויה הקשה הזאת אבל יום אחד היא ניצלת ע"י חבורה של לוחמים שקוראים לעצמם 'הצללים' וחייה מקבלים תפנית חדה.
'הצללים' הם חבורה של לוחמי הכוחות המיוחדים שעובדים עבור ממשלת ארה"ב והם חיילים מקצוענים ומיומנים שנוהגים לצאת ולהיכנס למקסיקו כדי לאסוף מידע על הקרטלים וארגוני פשע אחרים שעוסקים בסחר בסמים ובחטיפות. ל'צללים' יש בית בטוח במונטנה שם הם משכנים את קורבנות החטיפה שלהם והם נוהגים לכנות אותם 'האורחים'. ברגע שהתנאים בטוחים עבור האורחים הם חוזרים הביתה לחיות את חייהם והצללים עוברים למשימה הבאה.
במקרה של סאבי היא מקבלת הצעה לחזור הביתה אבל בכך היא עלולה לסכן את חייה כי החוטפים שלה יחזרו לחפש אותה או להישאר בבית הבטוח עד שהחוטפים שלה ימצאו.
על אף שסאבי מתגעגעת מאד לאביה ולחברתה הטובה ביותר לין, היא בוחרת להישאר בבית הבטוח עד שהסכנה תחלוף ובינתיים היא מנסה לשקם את נפשה המצולקת מכל מה שעברה. היא עוברת טיפול פסיכולוגי ומכירה מקרוב את הבחורים שנמצאים בבית והצילו את חייה. סאבי מתקרבת במיוחד ללוגאן, מנהיג החבורה שכל המיזם הזה הוקם בזכות סבא שלו. סאבי נמשכת ללוגאן בזכות הדאגה והאכפתיות שלו אבל יחד עם זאת היא נרתעת מעצם היותו לוחם אכזרי שלא מהסס להרוג את האויבים שעומדים בדרכו. לוגאן הוא לא טיפוס של מערכות יחסים, הוא נשוי ונאמן באופן מוחלט לעבודה שלו אבל משהו בסאבי גורם לו להרגיש שהוא רוצה לגונן עליה מכל הרוע שקיים בעולם.
סאבי ולוגאן עוברים לא מעט טלטלות ויש סביבם לא מעט רוחשי רעה אבל האם בתוך המלחמה על חייהם תיוולד גם אהבה והשניים יוכלו להדביק את השברים ולפתוח דף חדש?

הפרקים נעים דרך עיניה של סאבי בגוף ראשון וכל הקשיים שהיא עוברת בדרך להחלמה נפשית וגופנית וקולו של לוגאן בגוף שלישי כשהוא יוצא להילחם באויבים הרבים סביבו.
הטרילוגיה הזאת כוללת שלושה ספרים: "שבורה", "שבורה לרסיסים" ו"שלמה" ואני ממליצה לקרוא את שלושתם ברצף. לא ידעתי למה לצפות כשהתחלתי לקרוא את הספר הראשון בסדרה. התחלתי אותו מיד אחרי שקראתי ספר מתח על קרטלי סמים במקסיקו וסוכני אף-בי-איי שמנסים להפיל את הרשת שלהם אז המחשבות שלי עדיין היו בתוך הספר הקודם והעלילות של שני הספרים התערבבו לי בראש אבל מהר מאד נכנסתי לתוך חייה המורכבים של סאבי והרגשתי חיבור עמוק לדמותה. סאבי לומדת בדרך הקשה לא לסמוך על אף אחד והיא בונה סביב לבה חומות גבוהות מאד, היא תחווה לא מעט בגידות, שקרים והאמון שלה באנשים ישבר לא פעם ולא פעמיים אבל היא גם תלמד הרבה על אהבת חינם וחסד מאנשים זרים.
אודה על האמת שהתחלתי לקרוא את הפרק הראשון במחשבה שאולי לא אמשיך לקרוא את הספר אבל מבלי לשים לב מצאתי את עצמי מהר מאד באמצע העלילה. אהבתי מאד את הכתיבה הסוחפת, את הבנייה של הדמויות ואת העלילה שממש הצליחה לסקרן אותי.
במשפט אחד: תענוג של טרילוגיה שמרטה לי את העצבים וריתקה אותי לכורסא לכמה ימים טובים – אל תפספסו את הממתק הזה!

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review