לילה אחד על האי – ג'וזי סילבר

לילה אחד על האי
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

אנחנו כמו שני פאזלים שערבבו להם את החתיכות, פתאום מצאתי חתיכה ממך אצלי בחבילה ואני לא מצליחה להרכיב אותה בשום מקום.

קלואי ויילדר היא רווקה שעוד רגע תחגוג יום הולדת שלושים. היא מתגוררת בלונדון ובעלת טור דייטינג בשם "למצוא את הפלמינגו שלי" במגזין מצליח בשם women today.
קלואי משלימה עם העובדה שאביר חלומותיה יישאר כנראה רק בחלומות והביציות שלה ימשיכו להידלדל אבל אז, בצעד מפתיע ולא צפוי הבוסית שלה שולחת אותה לאי שכוח אל באירלנד שנקרא "אי הישועה" במטרה שקלואי "תתחתן עם עצמה" – טקס סימבולי שבו היא מקבלת את עצמה כשלם, בניגוד למישהי שמחכה שהחצי השני שלה יופיע. קלואי מזועזעת מהרעיון המוזר והמופרך הזה אבל אז היא מגלה שאמה מתכננת לה מסיבת הפתעה לכבוד יום הולדתה השלושים וזה הדבר האחרון שהיא צריכה עכשיו בחייה.
לקלואי יש שתי אופציות, או להגיע למסיבת ההפתעה שלה ולשמוע ביקורת מבני משפחתה על כך שהיא עדיין רווקה או לנסוע לאי ופשוט להתחתן עם עצמה והיא בוחרת כמובן באפשרות השנייה.
קלואי מותשת ועייפה מדייטים מאכזבים והנסיעה לאי נוסכת בה מעט אופטימיות ותחושה נעימה של התנתקות מהכל. היא תוהה האם המסע והחיפוש עצמי הזה יפתח לה צוהר לחקור את חלומה הישן להיות סופרת של רומנים במקום עיתונאית במגזין. בעוד קלואי מתמקמת בבקתה שלה על האי, נכנס במפתיע לחדר גבר זר בשם מאק סאליבן. מסתבר שהבקתה שייכת לקרוב משפחה שלו והוא היה אמור להתארח בה כדי לנוח מהכל.
מאק הוא צלם אמריקאי בן 35 שמתגורר בבוסטון, הוא אב לשני בנים ועובר פרידה קשה וכואבת מאשתו סוזן שרוצה משהו אחר בחיים. מאק וקלואי לא מעוניינים לחלוק בבקתה אבל במהרה הם מבינים שזה המקום היחיד על האי שבו הם יוכלו לישון, מה שמאלץ אותם בלית ברירה להישאר יחד תחת אותה קורת גג בשבוע הקרוב.
לקלואי יש רשימה של משימות שהיא רוצה להגשים בזמן שהיא באי והיא צריכה את השקט שלה כדי לכתוב יומן על כל החוויות שעוברות עליה והיא מחליטה להעמיד פנים שמאק הוא שותף מעצבן לדירה ולא נותנת לנוכחות שלו להעכיר לה את החופשה שלה עם עצמה. בזמן שקלואי מחכה ליום ההולדת שלה ולחתונה שלה עם עצמה, היא מספיקה להתערבב עם נשות האי ולהצטרף למעגל הסריגה שלהן, לבצע כמה משימות ברשימה שלה אבל האם היא גם עומדת להתאהב? והאם האי יביא לה את הישועה?

הפרקים נעים בין קולה של קלואי לקולו של מאק.
קלואי ומאק שונים מאד, הוא מסודר והיא מבולגנת, הוא אוהב קפה מריר והיא אוהבת קפה מתוק, הוא איש משפחה והיא רווקה נצחית ועדיין למרות השוני השילוב בין שניהם הוא חזק ועוצמתי. אהבתי מאד את הנאמנות של מאק, את האהבה העמוקה שלו לבנים שלו, הוא אבא טוב (גבר נאמן זה אחד הדברים הכי מושכים שיש בעיני), מונוגמי ואיש בעל מוסר גבוה וקשה שלא להתאהב בו.
מאק זקוק לחופשה הזאת כבר להתחבר לשורשים שלו ולכל מה שאבד בדרך וקלואי צריכה להתחבר לעצמה, לחלומות שנגנזו ולא התגשמו ואולי גיל 30 זה זמן טוב לחשבון נפש ולעשות שינוי בחיים שלה.
כל אחד מהם מביא משהו מעצמו לקשר הלא צפוי שנוצר ביניהם נוכח הנסיבות. קלואי היא רווקה ומשוחררת ללא כל מחויבות והיא מצליחה להכניס קצת שמחה וכייף לחיי העצב של מאק עקב הפרידה שלו מאשתו ושני בניו.
קלואי היא מישהי שאפשר להישען עליה ומאק זקוק לזה, לשחרר, להשאיר את העבר מאחור ולתת לעצמו להיות מאושר ונאהב.
אהבתי מאד את הדמויות של שניהם ואת החיבור הקוסמי הזה שנוצר בין השניים. אהבתי גם את נשות האי שהן מצד אחד חיות בתוך קהילה סגורה ומצד שני הן מחבקות ומלוכדות, וכמובן שנהניתי בעיקר ממפגשי הסריגה.
כמו בספרה הקודם "יום אחד בדצמבר" גם כאן הכניסה הסופרת ג'וזי סילבר קטעים מסרטים וציינה שמות של שחקנים ושחקניות מוכרים. העלילה הייתה קסומה, מרגשת, משעשעת ומיוחדת – מומלץ!

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review