מי שמוצא ראשון – לינווד ברקלי

מי שמוצא ראשון
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

מיילס קוקסון היה רק 42 כשקיבל את הבשורה האיומה שהוא חולה במחלה חשוכת המרפא – הנטינגטון.
הוא סבל מסימפטומים שדומים למחלת האלצהיימר, ניוון שרירים ופרקינסון גם יחד והיה לו קשה להשלים עם העובדה שהוא גוסס.
מיילס הוא מיליונר הייטקיסט שעוסק בעיצוב אפליקציות אבל הפעם שום סכום לא יכול להציל אותו מהמחלה הזאת שאין לה מרפא והיא עומדת לכרסם בו לאט לאט עד שלא יישאר ממנו כלום. מיילס לא ידע כמה זמן עוד נותר לו לחיות, זה יכול היה להיות שנה או אפילו חמש שנים והוא ידע שבמהלך התקופה הזאת הוא עומד לסבול מכאבים ואי נוחות. הוא היה טרוד מהעובדה שיתכן והמחלה התורשתית הזאת עברה הלאה גם לאחיו או אולי לילדים שהביא לעולם לפני עשרים שנה. כשמיילס היה צעיר וחסר כל הוא החליט לתרום את הזרע שלו במרפאת פוריות עבור מספר דולרים כדי לשדרג את המחשב שלו ועכשיו הוא תוהה כמה ילדים שנוצרו מהזרע שלו מסתובבים בעולם וכמה מהם ירשו את המחלה הארורה. מיילס רצה להוריש חלק מהונו לילדים הללו וגם ליידע אותם לגבי המחלה והוא הצליח בדרך מתוחכמת לגלות שמהזרע שלו נוצרו תשעה ילדים והוא גם גילה את שמותיהם והיכן הם מתגוררים.
מיילס היה נחוש להיפגש עם הילדים האבודים בהקדם האפשרי והראשונה ברשימה הזאת הייתה קלואי סוונסון.
קלואי בת ה-22 היא מלצרית בדיינר שמתגוררת בפרובידנס וחולמת להיות במאית שיוצרת סרטים דוקומנטריים. קלואי גדלה כל חייה עם אמה ג'יליאן ובת הזוג שלה אנט והיא ידעה כבר מגיל צעיר שהיא הגיעה לעולם מתרומת זרע. כשמיילס פונה אליה היא חוברת אליו כדי לנסות לאתר את שאר האחים האבודים שלה אבל בכל רגע שעובר הם מגלים שיש עוד מישהו שמנסה לאתר את האחים שמתחילים להעלם בקצב מסחרר.
קלואי ומיילס מקווים למצוא ראשונים את שאר האחים שנמצאים בסכנה לפני שלא יהיה את מי למצוא.

הפרקים נעים בין המרוץ של קלואי ומיילס לשאר הדמויות בסיפור.
אהבתי מאד את דמותה של קלואי שהייתה בחורה צעירה ואינטליגנטית, עצמאית, כנה ודעתנית. השילוב שלה עם מיילס יצר שני מוחות מרתקים ומשעשעים. לינווד ברקלי יצר כאן עלילה מטרידה, מפותלת ומסובכת ועל אף שהייתי בטוחה כבר בהתחלה שאני יודעת מה קורה פה ואיך הכל עומד להסתיים התבדיתי וחיכו לי בדרך לא מעט הפתעות לא צפויות שהצליחו לרתק אותי לכיסא. אני מאד אוהבת את ספריו של ברקלי וגם הפעם הוא לא אכזב. הספר היה מרתק, מסקרן, מותח במידה הנכונה וכפי שציין סטיבן קינג, "אי אפשר היה לעצור אותו באמצע"! זה היה פשוט תענוג של ספר ומעריציו הגדולים של לינווד ברקלי הולכים ליהנות מהדף הראשון ועד לדף האחרון.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review