מסעדת האחיות – קיי ג'יי דל'אנטוניה

מסעדת האחיות
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

היופי שבפגום, הוא שיוצר את השלמות.

מימי ופרני היו שתי אחיות שבמאה ה-19 פתחו יחד מסעדת עוף ולאחר מריבה גדולה הן נפרדו וכל אחת פתחה מסעדה משלה: במסעדה של מימי נהגו לטגן את העוף במחבת ובמסעדה של פרני טיגנו את העוף בשמן עמוק.
המסעדות עברו בירושה מדור לדור והמשיכו להתקיים כל השנים. הן היו שונות זו מזו: מסעדת מימי היתה עממית ודי פשוטה והציעה רק ארבעה מוצרים בסיסיים, ובפרני היה תפריט מגוון וגם בר משקאות.
במהלך השנים היריבות הקשה בין שתי המסעדות ובין שתי האחיות גרמה גם לתושבי העיירה להחליט לאיזו מסעדה הם נאמנים יותר והיריבות הזאת נמשכה עד היום.
אמנדה פוגוסיילו היא הנכדה של הנינה של פרני והיא נשואה לנכד של הנין של פרני והיא גם המארחת במסעדת פרני בעיירה מרינק שבקנזס. המסעדה היחידה שמתחרה בהם זאת המסעדה של מימי שנמצאת במרחק של פחות מקילומטר מהם. את שתי המסעדות מנהלות אמה של אמנדה וחמותה שלא מדברות אחת עם השנייה.
לפני שש שנים בעלה של אמנדה ואביו נהרגו בתאונת דרכים ומאז היא מנסה יחד עם חמותה ננסי להחזיק את הראש מעל המים ולהציל את המסעדה שבקושי שורדת תחת ההוצאות הרבות.

יום אחד אמנדה מחליטה להגיש מועמדות לתוכנית הריאליטי "מלחמת האוכל" שמציגה שתי מסעדות עם נושא דומה שמתחרות ביניהן על המקום הראשון. אמנדה רוצה שמפיקי התוכנית יצלמו את "העוף של מימי" נגד "העוף של פרני" כדי שהטובה מבין השתיים תזכה בסכום כסף של מאה אלף דולר והפרסום רק יכול להועיל למסעדה הזוכה. להפתעתה הרבה אמנדה מצליחה לעורר את סקרנותם של מפיקי התוכנית שמוכנים להגיע לקנזס כדי לצלם את שתי המסעדות לתוכנית הריאליטי. אמנדה מתרגשת מאד ומצליחה להלהיב גם את חמותה לגבי תוכנית הריאליטי אבל אמה ברברה, אתה היא לא נמצאת בקשר, לא מוכנה לשתף פעולה ולהופיע בתור המסעדה המתחרה.
ברברה מציבה תנאי להשתתפות – היא תופיע רק אם בתה מיי תתגייס למחנה שלה. מיי מור, בתה הבכורה שמתגוררת בברוקלין, היא מנחת תוכנית ריאליטי בטלוויזיה לסידור הבית. אמנדה אף פעם לא סבלה את מיי, היא תמיד נראתה בעיניה מתנשאת שאוהבת להציג את חייה המושלמים בעיני כל ולנפנף בילדים המושלמים שלה, הבעל החתיך שלה וביתה המהמם.
אמנדה מקווה שמיי לא תגיע לקנזס אבל למיי יש כבר תוכניות משלה. היא כרגע חסרת עבודה ומלחמת האוכל זה בדיוק מה שהיא צריכה כדי להעמיד את עצמה שוב על הרגליים. שתי האחיות מבינות מהר מאד שהמלחמה האמתית היא לא בין המסעדות אלא בין שתיהן והיא מתחילה דווקא לאחר שהמצלמות כבות.

הפרקים נעים בין קולה של אמנדה לקולה של מיי. בתחילה הרגשתי חיבור חזק לאמנדה אבל בהמשך הרגשתי שאני מזדהה גם עם מיי במיוחד עם האובססיה שלה לסדר וניקיון וזריקת דברים. אמנדה היא מאד תמימה וטהורה ומיי היא אשת העולם הגדול, משופשפת ומתוחכמת, לעיתים טרחנית וביקורתית יתר על המידה ושתלטנית לא קטנה. מיי היא פיקסרית, היא חייבת לתקן ולסדר הכל לשביעות רצונה, גם כשאף אחד לא מבקש ממנה או רוצה שהיא תתקן אותו. כל אחת מהן לא מהססת לשלוף את התותחים הכבדים כדי לנצח במשחק הזה שהופך להיות מאד מלוכלך.
אני מאד אוהבת ספרים על אחיות ומכיוון שיש לי שתי אחיות אז יש הרבה דברים שאני יכולה להזדהות איתם. אומרים שמשפחה לא בוחרים, אנחנו פשוט נולדים לתוכה לטוב ולרע ונאלצים לפעמים להסתדר עם האנשים האלה גם אם לא תמיד אנחנו נמצאים על אותו עמוד אבל גם ידוע שדם יותר סמיך ממים וברגעים הקשים מי שתמיד נמצא לצידנו ראשון זה המשפחה שלנו וזה למשל משהו שאני יכולה להעיד על האחיות שלי. אנחנו לא תמיד מסכימות עם דברים או חושבות אותו הדבר אבל ברגעי השפל של חיי הן הראשונות שעמדו לצידי ותמכו בי.
היו לי ציפיות מאד גבוהות מהספר הזה אבל לצערי היה שם פוטנציאל לא ממומש. הכתיבה היתה מפוזרת ומבולגנת וקצת טרחנית וחפרנית. מה שכן, הספר הזה עשה אותי מאד רעבה. לפני הרבה שנים הגרוש שלי ניהל את מסעדת KFC פה בעיר והייתי מגיעה לשם המון עם הבנות שלי. כשנסעתי לפני ארבע שנים עם הבנות שלי לטיול בברלין והסתובבנו כל היום מתות מרעב, רק חיכינו לסוף היום כדי להתענג על דלי של עוף מטוגן מ KFC וזה משהו שאנחנו זוכרות עד היום ומעלה לנו חיוך על הפנים.
הספר "מסעדת האחיות" מוכיח לנו שמשפחה היא מעל הכל ולא חשוב באיזו דרך טיגנו את העוף שיש לנו על הצלחת.

לרכישת הספר דרך אתר עברית.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review