נערה, 11 – איימי סוטר קלארק

נערה, 11
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

אני אדאג לכך שאף על פי שטחנות הצדק טוחנות לאט, הצדק ייעשה.

אלי קסטיו היא עובדת סוציאלית לשעבר שמתגוררת במניסוטה עם בעלה הפתולוג, מרטין.
בארבע השנים האחרונות אלי משמשת כחוקרת עצמאית כשהיא נוהגת להעלות פודקאסטים בסוגת פשע אמיתי והתוכנית שלה נקראת: "טחנות הצדק".
בארבע העונות הראשונות של התוכנית אלי עבדה על מקרים של ילדים פגועים ותיקי חקירה לא סגורים של פשעים נגד ילדים שטופלו בשירות להגנת הילד ובשבועות האחרונים היא החלה להעלות מקרה פשע של תיק חקירה קר שהתחיל בשנות התשעים ונותר פתוח.
לפני 24 שנים נעלמה סטודנטית צעירה בשם בוורלי אנדרסון ושלושה ימים לאחר החטיפה שלה נחטפה סטודנטית נוספת ונמצא קשר בין החטיפה שלה לחטיפתה של בוורלי. שתי הנערות נמצאו מתות ושנה לאחר מכן נחטפה ונרצחה נערה נוספת.
המשטרה שמה לב לעובדה שלרוצח יש קיבעון למספרים מסוימים. הוא חטף את שתי הנשים הראשונות בהפרש של שלושה ימים, הוא החזיק אותן שבעה ימים, והוא הצליף בהן 21 פעמים.

דפוס נוסף שגילה הבלש הרולד סייקס שטיפל בתיק היה שהנרצחת הראשונה היתה בת עשרים, השנייה בת 19 והשלישית בת שמונה עשרה. כל אחת מהנרצחות היתה צעירה בשנה מקודמתה.
לרוצח היה קיבעון למספרים והוא התחיל איזו ספירה לאחור מעוותת ובעקבות זה הוא קיבל את הכינוי: רוצח הספירה לאחור או בקיצור: רה"ל.
במשך השנים הרוצח עשה הפוגות ברציחות עד שנעצר עם ג'סיקה אלרסון בת ה 12 שהיתה הנרצחת האחרונה שלו בשנת 1999. אבל אז הוא חטף את אלינור ווטסון בת ה 11 והיא היתה הקורבן היחיד שהצליח לברוח ממנו.
לאחר בריחתה של אלינור, רה"ל נעלם והתיק נסגר בחשד שהרוצח מת אבל הבלש סייקס האמין שהוא חי ואם הוא לא מת, הוא עוד לא סיים את המסע הרצחני שלו.
אלי מתחילה לחקור את התיק הזה אבל מבלי לשים לב היא פותחת תיבת פנדורה שמוציאה את רה"ל מהתרדמה שלו והוא שב לסורו אבל האם זה אכן הוא או שזה מישהו שמחקה אותו? האם אלי העירה את המתים משנתם בעקבות הפודקאסט שלה?

הפרקים נעים דרך חייה של אלי בין הפודקאסט שנותן רקע לתיק החקירה לבין חייה האישיים של אלי שנשזרים לתוך המקרה.
פרקי הפודקאסט חושפים בכל פעם עוד קצת מידע על תיק החקירה וכמו פאזל הם מרכיבים בכל פרק עוד חלק בתמונה הגדולה.
אלי היא לוחמת צדק אמתית והיא משמשת בתור קולן של הבחורות שנרצחו ולא יוכלו לעולם לספר מה קרה להן באמת כאשר היא רודפת ללא לאות אחרי רוצח סדרתי חמקמק שמצליח לתעתע במשטרה ולהיות כל הזמן עשר צעדים קדימה לפני כולם.
אלי היא אישה מאד אמיצה, יש לה תחושות בטן שהיא מתנהלת לפיהן והיא לא מפחדת לרדת לחקר האמת גם כשהיא מקבלת איומים על חייה.
דמותה הזכירה לי מאד את דמותה של פופי פרנל מסדרת הטלוויזיה "למען האמת". פופי היא עיתונאית שהחלה לשדר פודקאסטים ברדיו הקשורים לתיקי רצח.
אני מאד אוהבת את הרעיון מאחורי הפודקאסטים שחוקרים מקרי פשע ונותנים את האופציה למאזינים לעזור בפענוח המקרים.
הספר היה מטלטל, מצמרר, מורט עצבים, מפתיע, מרתק, קשה לעיכול והמתח בו נבנה לאט אבל בטוח.
זה מסוג הספרים המשובחים שברגע שמתחילים לקרוא אותם, כל העולם נעצר ומפסיקים לנשום עד שמגיעים לדף האחרון – לא להעז לפספס את הספר הזה!

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review