עד אחרון הפחדים – אלכס פינלי

עד אחרון הפחדים
סופר/ת:
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

מאט פיין הוא סטודנט לקולנוע בן 21 שלומד באוניברסיטת ניו יורק. מאט נחשב לעוף מוזר בעיני רוב חבריו ללימודים וטיפוס שאוהב להתבודד. המפלט העיקרי שהצליח לגרום לו לברוח מהדרמות בחייו היה הקולנוע.
לפני שבע שנים, כשמאט היה נער בן 14, אחיו דניאל (דני) שהיה כוכב פוטבול פופולרי בעיירה אדאייר שבנברסקה הורשע בהריגת חברתו שרלוט רוז. דני התעקש שהוא חף מפשע אבל למרות הכל ועל אף שתיק התביעה היה מלא בהפרות חוק הוא הורשע ובשבע שנים האחרונות הוא יושב בכלא. לאחר ההרשעה של דני, בני המשפחה עברו להתגורר בניפרוויל, אילינוי ומאט התקשה להסתגל למקום החדש והוא נהג להסתבך בצרות ומריבות.
בעקבות סיפור הרצח יצאה תוכנית דוקומנטרית בנטפליקס בת עשרה פרקים שתיארה את המקרה והציגה את דני באור חיובי כבחור מבית טוב שהורשע על לא עוול בכפו ואת אנשי העיירה הקטנה באור הנורא מכל כאנשים קטנים שמתעלמים מחשודים אחרים במקרה. הסדרה גררה אחריה גל של שמועות, זקפה אצבע מאשימה כלפי המשטרה וגרמה להרבה מתח וכעסים כלפי משפחת פיין.
מאט לא היה מוכן להשתתף בתוכנית והוא גם לא היה בטוח עד כמה דני חף מפשע אבל שאר בני משפחת פיין הצליחו למשוך אליהם את תשומת הלב של התקשורת והציבור בעקבות התיק השנוי במחלוקת הזה.
יום בהיר אחד חייו של מאט מקבלים שוב תפנית חדה כאשר האף-בי-איי מגיעים אליו לניו יורק ומנחיתים עליו בשורת איוב: אמו, אביו, אחותו מגי ואחיו הצעיר טומי נמצאו מתים כאשר שהו בבית שכור במהלך חופשה בעיירה טולום שבמקסיקו כתוצאה מדליפת גז. על פניו נראה כאילו המוות של משפחת פיין נגרם כתוצאה מתאונה אבל כשאזרחים אמריקאים מתים בחו"ל בנסיבות חריגות, האף-בי-איי חייבים לבדוק את זה.
מאט נאלץ לטוס למקסיקו כדי להחזיר את הגופות של בני משפחתו הביתה ותוך כדי כך הוא מבין שיש קשר בין מותם לרצח שהתרחש לפני שבע שנים והוא לא ישקוט עד שלא יגלה לעומק איך הכל התחיל.

הפרקים נעים בין מספר דמויות שונות בסיפור ומתארות התרחשויות מהעבר וההווה. הפרקים היו קצרים ומאד מסקרנים, העלילה הייתה מלאה אקשן ותפניות חדות וכך מבלי לשים לב סיימתי את הספר תוך מספר שעות.
אהבתי במיוחד את דמותה של סוכנת האף-בי-איי שרה קלר שמלווה את העלילה ואת דמותו הנסערת של מאט. הסיפור נוגע בעיקר במשפחה שחייה משתנים ברגע אחד וכיצד טעות אחת הופכת לשרשרת אירועים שמתגלגלת כמו כדור שלג ולא ניתן לעצור אותה במדרון התלול. אני מודה שלא הייתי אפילו בכיוון האמתי לגבי מה שהתרחש לפני שבע שנים ומאד הופתעתי מהסוף של הספר.
הסופר אלכס פינלי הצליח לבנות פה מותחן לא צפוי שמתחיל לאט אבל בטוח ועם כל פרק הוא מעלה את רף המתח ומצליח לתעתע בקורא התמים – אוהבי ספרי המתח ייהנו מאד מהספר הזה.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review