על אש קטנה – פולה הוקינס

על אש קטנה
סוגה:
הוצאה:
Published: 2022

כמה מאיתנו נועדו להיות אוכלי נבלות, וכמה מאיתנו נועדו לכך שיחוגו סביבם.

כאשר גופתו של בחור צעיר בשם דניאל סאתרלנד נמצאת ע"י שכנתו מרים לואיס בסירת הנהרות המוזנחת שלו, המשטרה מיד חושדת בלורה קילברייד, בחורה צעירה עם לא מעט בעיות נפשיות שבילתה אתו מספר ימים לפני כן. לורה מתעקשת שכשהיא עזבה את הסירה של דניאל לאחר המפגש המיני ביניהם, הוא היה מאד חי אבל כשאין חשודים נוספים, השם שלה עולה לראש הרשימה.
דבר מותו מסעיר את דודתו קרלה מאיירסון ואת בעלה סופר המותחנים תיאו מאיירסון. היחסים בין קרלה ותיאו לבין דניאל ואמו אנג'לה היו מורכבים מאד בשנים האחרונות אבל קרלה אהבה את דניאל כאילו היה בנה והרצח שלו משאיר הרבה סימני שאלה באוויר.
בזמן שהמשטרה טוענת שהיא בודקת מספר כיווני חקירה (ובמילים אחרות, אין שום כיוון או חשודים באופק), האנשים שהכירו את דניאל מנסים להסתיר כל אחד את האג'נדה האישית שלו ולטשטש סודות מהעבר שמשתלבים עם הסיפור בהווה. במבט שטחי נראה כאילו שידוע מראש מי האשם ברצח אבל כשמביטים על התמונה לעומק זה ברור שבסיפור הזה כולם חשודים עד שיוכח אחרת ולכל אחת מהדמויות יש סוד אפל שנחשב למניע לרצח.

הפרקים נעים בין מספר דמויות בסיפור שעל פניו נראה כאילו שאין שום קשר ביניהן אבל כל פרק חושף עוד ועוד סודות מהעבר שהופכים לרצף של תמונות ויוצרים חוט שמקשר בין כולן.
הספר התחיל קצת איטי אבל לאט לאט הוא תפס תאוצה והפך למרתק עד שלא יכולתי להניח אותו מהיד וכל סוד מהעבר שנחשף הפך אותי למופתעת מאד. הסוף לא ממש הפתיע אותי אבל עדיין היו הרבה התפתחויות לא צפויות במהלך העלילה שלא צפיתי אותן.
העלילה היתה בנויה מהמון רבדים ומורכבויות בענייני משפחה בעיקר וכמו בספרה "הבחורה על הרכבת" גם כאן פולה הוקינס השתמשה בדמויות מהשורה, שסובלות מבעיות של שתיה ודמויות שקשה שלא להתחבר אליהן ולהרגיש כלפיהן עצב וחמלה.
אהבתי מאד איך היא בנתה את הסיפור ביד של אמן ועם כתיבה כל כך יפה ואינטליגנטית שהצליחה לגעת לי בלב ובסופו של דבר השאלה שנשאלת היא, עד כמה רחוק נהיה מוכנים ללכת כדי לנקום באנשים שפגעו בנו.

קריאה מהנה.

כתיבת תגובה

Rate this review